Kultura | rozrywka | edukacja

Magdalena Tomkiewicz laureatką „Creatora 2012”

28 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się gala wręczenia statuetki Creatora. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy twórczości jasielskiej młodzieży oraz koncerty.

Statuetka
Statuetka CREATOR-a.
Fot. © MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W JAŚLE

Do MDK nadeszło 6 zgłoszeń kandydatur do nagrody Creatora. Każda z osób reprezentowała różne zainteresowania z dziedziny kultury oraz nauki. Ostatecznie, statuetka trafiła do rąk Magdaleny Tomkiewicz, młodej malarki, która może się poszczycić wieloma osiągnięciami na polu sztuk plastycznych. Magdalena jest bowiem laureatką wielu konkursów, jak np. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego podczas Kongresu Sztuki La Geste en Liberte, który odbył się we Francji w Troyes; XVII Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcej Twórczości Plastycznej pod patronatem UNESCO „ Kolorowa Kraina”; Powiatowego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży organizowanego przez JDK w Jaśle oraz wielu innych. Prace młodej artystki były pokazywane na licznych wystawach w całym kraju.

Obrazy Magdaleny Tomkiewicz można zobaczyć w budynku MDK do 5 stycznia.

Oprócz prac młodej malarki mogliśmy obejrzeć film „Trzcinica, Karpacka Troja” zrealizowany przez Dominika Czecha i Szymona Kosickiego, a także oglądnąć występ taneczny w wykonaniu Magdaleny Kopacz oraz Sandry Wojdyły.

Później na scenie zaprezentował się Damian Obrzut „Slynd, a na finał gali wystąpił zespół Vermillion.
Na następną edycję konkursu zapraszamy za rok, mamy nadzieję, że plebiscyt na statuetkę Creatora będzie się cieszył coraz większą popularnością wśród jasielskiej młodzieży.

(MDK w Jaśle)

Back to top button