Informacje

WOŚP w Skołyszynie: ponad cztery tysiące złotych w puszkach wolontariuszy

13 stycznia 2013r. mieszkańcy Gminy Skołyszyn ponownie wsparli Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wczesnych godzin porannych 30 wolontariuszy zarejestrowanych w Sztabie Nr 214 przy OSP Skołyszyn kwestowało na terenie Skołyszyna, Święcan, Lisowa, Sławęcina.

WOŚP 2013
Wolontariuszki WOŚP podczas kwesty w Skołyszynie.
Fot. © sztab WOŚP / Konrad Święch
FOTORELACJA: 21. finał WOŚP w Skołyszynie

W tym roku główna arena finału mieściła się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa. Na scenie wystąpili młodzi artyści z gminy Skołyszyn a na zewnątrz obiektu strażacy z OSP Skołyszyn, Harklowa i Święcany prezentowali swój sprzęt. Odbyła sie również licytacja m.in. koszulki z autografem Jurka Owsiaka, kubka z 21. finału.

W br. zebrano kwotę 4 396,05 zł, która zasili konto Fundacji WOŚP. Dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół Publicznych ze Skołyszyna i delegacji młodzieży z Zespołu Szkół w Święcanach, która wyraziła chęć kwestowania pod opieką nauczycieli Agnieszki Hajduk i Bogdana Rąpała, jednostkom OSP Harklowa, Święcany i Skołyszyn za poświęcony czas, pracownikom GOKiCz za przygotowanie bogatego programu artystycznego, zespołowi „Vanesco” z Lisowa za nieodpłatny koncert.

Uczestnicy finału mogli sprawdzić sobie poziom glukozy w krwi oraz ciśnienie tętnicze, które to badania przeprowadzały pielęgniarki z Ośrodka Zdrowia ze Skołyszyna. Jak co roku wolontariuszy ciepłym posiłkiem nieodpłatnie podjęła Restauracja „Różana”, za co serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Agaty Śliż.

Nad bezpieczeństwem finału skołyszyńskiego czuwali od samego rana funkcjonariusze Posterunku Policji ze Skołyszyna wsparci przez patrole z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Słowa uznania i podziękowania należą się również prowadzącemu koncert Wiesławowi Reczek, który od kilku lat gra wspólnie ze Sztabem WOŚP przy OSP Skołyszyn. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie 21. Finału WOŚP w Skołyszynie serdecznie dziękuje. Dziękujemy Wójtowi Gminy Skołyszyn za objęcie tego finału swym Honorowym Patronatem. Mam nadzieję, że spotkamy sie za rok.

Szef Sztabu
Stanisław Święch

SŁOWA KLUCZOWE