Sport | rekreacja | turystyka

Załogi JKMiRD rozpoczęły sezon rajdowy

Od dzisiejszego startu w rajdowym Grand Prix Krosna załogi Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego rozpoczęły tegoroczny sezon sportów motorowych. I to od najwyższego miejsca na podium! Rywalizację z kierowcami uczestniczącymi w popularnym KJS-ie wygrał Waldemar Chochołek na swojej „rajddówce” Subaru Impreza WRX.

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego

Organizowana przez Automobilklub Małopolski w Krośnie pod honorowym patronatem Prezydenta Krosna Piotra Przytockiego i prezesa Zarządu Okręgu Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie Zdzisława Grzyba Konkursowa Jazda Samochodem pod nazwą „Panmar Grand Prix Krosna” (II runda) w swym charakterze miała przypominać widowiskową próbę rozgrywaną na ulicy Karowej w Warszawie.

Towarzysząca 21. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy impreza składała się z jednej próby o długości około jednego kilometra, którą załogi pokonywały dwukrotnie. Wygrała ekipa (kierowca i pilot) z najlepszym czasem na mecie. Dodatkowo każdy, kto wsparł finansowo ideę Fundacji Jurka Owsiaka, mógł poczuć się jak prawdziwy „rajdowiec” i przejechać się na fotelu pilota.

Trasa została zlokalizowana na ulicach: Paderewskiego i Podwale w Krośnie.

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego reprezentowały dwie załogi: Waldemar Chochołek (kierowca) i Jacek Świder (pilot) na Subaru Imprezie WRX oraz Jerzy Adam (kierowca) i Kinga Wilczak (pilot) na Fiacie Cinquecento. Zajęli oni odpowiednio: pierwsze i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych pomyślnych startów.

III rundę „Panmar Grand Prix Krosna” zaplanowano na 17 lutego.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE