Kultura | rozrywka | edukacja

Zarażeni podróżą

O magii podróżowania, 22 stycznia 2013, uczestnikom spotkania Jasielskiego Klubu Podróżnika, opowiadała Teresa Furmanek-Wnęk, członek Zarządu PTTK Oddział Jasło.

Teresa Furmanek-Wnęk
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Spotkanie poświęcone było różnym formom podróżowania. Gość Klubu opowiedział o działalności jasielskiego Oddziału PTTK oraz organizowanych przez placówkę wycieczkach autokarowych po regionie i wyjazdach zagranicznych. W bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.

Teresa Furmanek-Wnęk mówiła o swoich podróżach po regionie m.in. o wyprawie szlakiem cmentarzy wojennych z I wojny światowej czy zimowej wycieczce z Jasła przez Duklę do Komańczy. Opowieści były bogato ilustrowane fotografiami z podróży.

Oprócz podróży po regionie, Teresa Furmanek-Wnęk ma na swoim koncie liczne zagraniczne wyprawy rodzinne. Obecni na spotkaniu z przyjemnością obejrzeli ciekawe zdjęcia podolskich twierdz, urokliwego Krymu oraz mało nam znanej Rumunii. Z relacji gościa można było dowiedzieć się rzeczy, o których nie piszą w przewodnikach m.in. o rewelacyjnej kawie w kawiarence w Krzemieńcu, która jest specjalnie parzona na gorącym piasku.

Na zakończenie można było obejrzeć pamiątki z podróży bliskich i dalekich: przewodniki, pocztówki, kalendarz z Krymu w kształcie piramidy czy figurkę chrząszcza ze Szczebrzeszyna.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE