Sport | rekreacja | turystyka

Zima na sportowo po raz drugi

Już w najbliższy wtorek (15 stycznia br.) o godz.14 rozpoczną się zajęcia z narciarstwa biegowego, adresowane dla zamieszkałych w Jaśle uczniów jasielskich gimnazjów i szkół podstawowych. Zajęcia prowadzone będą od 15 stycznia do 28 lutego br. Wszystkich zainteresowanych nauką narciarstwa biegowego od podstaw bądź też doskonaleniem wcześniej nabytych umiejętności serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach.

Narciarstwo biegowe
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Zajęcia organizowane będą w grupach po 15 osób i prowadzone będą we wtorki lub środy w godz. od 14.00 do 15.30 lub 15.30 do 17.00. Dzieci biorące udział w zajęciach będą miały zapewniony podstawowy sprzęt sportowy: narty biegowe, buty narciarskie oraz kijki, a za zgodą instruktora będzie można również korzystać z prywatnego sprzętu sportowego. W najbliższym czasie dostępny również będzie sprzęt narciarski dla osób dorosłych.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego instruktora Damiana Ciborowskiego. Trasy narciarskie wykonane będą na terenie boiska sportowego przy ul. Sikorskiego 15 oraz na terenach przyległych do obiektów MOSiR w Jaśle. W przypadku braku warunków do uprawiania narciarstwa biegowego zajęcia alternatywne odbywać się będą na lodowisku sztucznie mrożonym MOSiR w Jaśle.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach, jednak zaznaczam, że ze względu na ograniczoną liczbę posiadanego sprzętu narciarskiego, liczba uczestników jest ograniczona – mówi Bożena Molska, kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Jaśle. Zapisu na zajęcia będzie można dokonać w pierwszym dniu zajęć, czyli 15 stycznia, przy hali MOSiR w Jaśle (obok lodowiska). Decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem koniecznym do udziału w zajęciach jest zgoda rodziców (opiekunów) dziecka.

Zajęcia dotowane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (15 tys. zł), a także przez Urząd Miasta w Jaśle ze środków pochodzących z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii (17 tys. zł).

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE