Kultura | rozrywka | edukacja

Zimowe harce w Klubie Czytających Rodzin

Jak zrobić prostą maskotkę bez użycia igły i wykonać rękawiczki z kolorowego kartonu dowiedzieli się członkowie Klubu Czytających Rodzin podczas spotkania „Zimowe harce”, które odbyło się 14 stycznia 2013 r. w Czytelni jasielskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Klub Czytających Rodzin
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Uczestnicy spotkania wysłuchali niecodziennej historii o tym, co działo się dziesięcioma bałwankami z wiersza Wandy Chotomskiej, a zainspirowani śniegowymi postaciami wykonali piękne bałwankowe maskotki z kolorowych skarpet. Dzięki pomocy rodziców, którzy odrysowali dłonie swoich pociech i pomogli w ozdabianiu, powstały również zimowe rękawiczki „uszyte na miarę” z kolorowego kartonu. Śnieżną aurę przywołały piosenki: „Pingwinek”, „Przyszła zima biała” oraz „Biały walczyk”. Zabawa w pingwinka, jazda na sankach i nartach oraz lepienie bałwana sprawiły najmłodszym uczestnikom spotkania wiele radości.

Na zakończenie wspólnej zabawy Barbara Siuta z Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Rudolfa Weigla nauczyła klubowiczów współczesnej kolędy „Zostań Jezu mym braciszkiem”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE