Kultura | rozrywka | edukacja

Docenieni za głośne czytanie! – wyróżnienie dla MBP w Jaśle

Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle po raz kolejny została doceniona przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” i otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2011/2012.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

W roku szkolnym 2011/2012 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przeprowadziła ponad 455 działań promujących głośne czytanie dzieciom. Zapoczątkowaliśmy akcję „Zostań Czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki!”, skierowaną do dzieci w wieku 5-7 lat ze wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych w Jaśle, zwieńczoną pasowaniem na czytelnika. Listy gratulacyjne, zachęcające do czytania dzieciom otrzymało 1175 rodziców pasowanych dzieci. Odbywały się literackie gry uliczne, happeningi, spotkania autorskie, zajęcia animacyjno-czytelnicze, lekcje biblioteczne, warsztaty i konkursy. W czerwcu, w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom zgodnie z hasłem „Czytanie łączy pokolenia” dzieci spotkały się m.in. z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klubu Seniora, Klubu Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”.

W akcji głośnego czytania jak co roku towarzyszyły nam szkoły i przedszkola, lokalne władze, instytucje, służby mundurowe, harcerze i firmy. Dzięki wsparciu sponsorów: Oddziału Zakładu Gazowniczego w Jaśle i Gazowni Jasielskiej, 370 dzieci otrzymało książki do swoich domowych bibliotek.

Akcja głośnego czytania dzieciom w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle jest prowadzona nieprzerwanie od 2001 r. Obecnie zapraszamy dzieci do posłuchania przygód ich ulubionych bohaterów książkowych towarzyszących zajęciom „Zima w krainie fantazji”.

Zachęcamy także dzieci wraz z rodzicami i dziadkami do sięgnięcia na półki Oddziału dla Dzieci i wszystkich filii, gdzie znajdą wiele interesujących lektur w sam raz do wspólnego głośnego czytania w zimowe wieczory.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE