Sport | rekreacja | turystyka

Ferie na sportowo z judokami UKS MOSiR Jasło

Ponad 40 osób codziennie uczestniczyło w zorganizowanych przez naszego trenera Michała Czarneckiego feriach na sportowo. Dzięki współpracy z MOSiR-em  Jasło, mogliśmy przygotować tak wspaniałe atrakcje i pokazać wiele dyscyplin sportowych.

Ferie z judokami UKS MOSiR Jasło
Fot. © archiwum Klubu
Więcej zdjęć w naszej FOTOGALERII

W poniedziałkowy poranek nasi najmłodsi uczestnicy stawiali swoje pierwsze kroki na nartach zjazdowych i biegowych, starsi zaś szlifowali i umacniali mięśnie na nartach biegowych.

Wtorek rozpoczął się mocnymi zajęciami aerobiku, zaś później poszliśmy w ślady Agnieszki Radwańskiej i spróbowaliśmy sił w tenisie ziemnym. Ale to jeszcze nie wszystkie dyscypliny sportu, w których sprawdzali się nasi młodzi sportowcy. Korzystając z uroków zimy, wszyscy mogli wyszaleć się na lodowisku, a potem odprężyć w basenie i rozgrzać się w jacuzzi.

Środa była dniem wyjazdu na tor cartingowy do Tarnowa. Tu sprawdziliśmy kto będzie dobrym i odpowiedzialnym kierowcą, a kogo lepiej dla bezpieczeństwa za kierownicę nie wsadzać. Po kilkugodzinnym wdychaniu spalin i dymu palonych opon, ukojeniem był kulig na świeżym powietrzu.

Czwartkowy dzień rozpoczęliśmy od długiego spaceru w pięknych krajobrazach zimy, chodź starsi musieli pokonywać to biegiem. Później odbyliśmy zajęcia na nartach oraz wspaniałą przejażdżkę skuterem śnieżnym. Obiadek, trening judo i piruety na lodowisku.

Uwieńczeniem całotygodniowych zmagań i ćwiczeń był piątkowy wyjazd na stok Kiczera w Puławach. Cały dzień białego szaleństwa i jeszcze im było mało… Slalom, skoki, zjazdy, w grupie zawsze raźniej, łatwiej i przyjemniej.

Intensywny tydzień dobiegł końca. Wszyscy cali, zdrowi i zadowoleni. Każdy mógł spróbować czegoś nowego, złapać bakcyla. Nie przed telewizorem czy wirtualnym świecie przed komputerem, ale na własnej skórze. Teraz już tylko od nich zależy, którą dyscyplinę sportu będą chcieli doskonalić. A sport to zdrowie.

Każdy mógł spróbować czegoś nowego, złapać bakcyla. Nie przed telewizorem czy wirtualnym świecie przed komputerem, ale na własnej skórze.  Teraz już tylko od nich zależy, którą dyscyplinę sportu będą chcieli doskonalić. A sport to zdrowie.

(UKS MOSiR Judo Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE