Kultura | rozrywka | edukacja

Grzegorz Kasdepke odwiedzi Skołyszyn! (zapowiedź)

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza na spotkanie autorskie GRZEGORZA KASDEPKE. Autor licznych książek dla dzieci odwiedzi naszą bibliotekę w czwartek 21 lutego 2013 r. o godzinie 12.00.

Zapowiedź

Grzegorz Kasdepke – autor książek dla dzieci i młodzieży. Twórca słuchowisk radiowych. Był wieloletnim redaktorem naczelnym magazynu Świerszczyk. Współpracował z Ciuchcią, Komiksowo i Wesołymi Literkami. Pisał scenariusze programów oraz seriali telewizyjnych.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród oraz wyróżnień. W 2002 r. za „Kacperiadę” autor otrzymał literacką nagroda im. Kornela Makuszyńskiego oraz wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku. Książka „Co to znaczy, czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” w 2003 r. otrzymała Nagrodę Edukacja XXI. W tym samym roku Kuba i Buba została nominowana do nagrody Bestseller-ek roku, a rok później do nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W 2004 r. „Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci” otrzymał Nagrodę Edukacja XXI oraz nominację do nagrody Bestseller-ek roku. W 2006 r. książka „Niesforny alfabet” została Najlepszą Książką Roku w kategorii literatura dla dzieci plebiscytu Wirtualnej Polski.

W 2012 r. książka „Detektyw Pozytywka” otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Fundacji ABC XXI na najważniejszą książkę 10 lecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Więcej informacji: www.kasdepke.pl.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE