Sport | rekreacja | turystyka

Halowy turniej piłki nożnej rocznika 2005 o puchar Burmistrza Miasta Jasła

W minioną niedzielę (17.02) UKS „SZÓSTKA” JASŁO zorganizowała halowy turniej piłki nożnej Rocznika 2005 o puchar Burmistrza Miasta Jasła.

UKS Szóstka Jasło rocznik 2005
Fot. © archiwum Klubu
W turnieju zagrały drużyny: AP Jasło, AP Stalowa Wola, BENIAMINEK Krosno, IGLOOPOL Dębica, STAL Rzeszów, UKS OLIMPIA Jasło, UKS 6 Jasło i UKS 6 Jasło II.

Turniej rozgrywany był w systemie grupowym. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy po 4 zespoły w każdej. Grupa A: UKS 6 Jasło, STAL Rzeszów, AP Jasło, UKS OLIMPIA Jasło. Grupa B: IGLOOPOL Dębica, BENIAMINEK Krosno, AP Stalowa Wola, UKS 6 Jasło II.

Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Pierwsze dwa miejsca w grupie dawały awans do półfinału, gdzie grano systemem 1 drużyna gr.A-2 drużyna gr.B,2 drużyna gr A-1 drużyna gr.B. Pozostałe drużyny walczyły o miejsca 5-8. W półfinale znalazły się drużyny z grupy A: STAL Rrzeszów i UKS 6 Jasło, natomiast z grupy B: IGLOOPOL Dębica i BENIAMINEK Krosno.
Nasza drużyna po batalii zajęła II miejsce w grupie pokonując AP Jasło 3:0 i wygrała z UKS OLIMPIĄ Jasło 1:O, ulegając tylko STALI Rzeszów 0:4.

W półfinale zagraliśmy z IGLOOPOLEM Dębica remisując w regulaminowym czasie gry 1:1. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne, które nasza drużyna wygrała 1:0 dzięki wspaniałej postawie naszego bramkarza, który obronił wszystkie wykonane rzuty karne.

W finale czekał już na nas BENIAMINEK Krosno, który niespodziewanie wygrał ze STALĄ Rzeszów. Finał był bardzo ekscytujący i porywający. Nie brakowało pięknych akcji i parad bramkarskich. Finał zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 1:0 i mogliśmy cieszyć się z wygranej. Trzecie miejsce zajęła drużyna IGLOOPOLU Dębica pokonując STAL Rzeszów.

Wszystkie drużyny grały z poświęceniem i ogromną ambicją. Szczególne uznanie należy się drużynie OLIMPII Jasło, składającej się z dzieciaków rocznika 2006-2007, którzy dzielnie walczyli i nie odstępowali umiejętnościami od pozostałych.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z zawodów, które odbyły się w przyjaznej atmosferze i duch fair play.

Tabela końcowa turnieju:
1. UKS 6 Jasło I
2. BENIAMINEK Krosno
3. IGLOOPOL Dębica
4. STAL Rzeszów
5. AP Stalowa Wola
6. UKS 6 Jasło II
7. UKS OLIMPIA Jasło
8. AP Jasło

Najmłodsi piłkarze UKS „SZÓSTKI” bardzo serdecznie dziękują Burmistrzowi Miasta Jasła za udzielone wsparcie finansowe, dzięki któremu mógł odbyć się ten turniej. Bardzo dziękują również rodzicom, dziadkom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji turnieju. Postaramy się być jeszcze lepsi!!!

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE