Sport | rekreacja | turystyka

Juniorki UKS „MOSiR” Jasło w 1/8 finału Mistrzostw Polski

W czwartek, zespół juniorek UKS „MOSiR” Jasło rozegrał ważne spotkanie dla końcowego układu tabeli grupy finałowej Podkarpackiej Ligi Juniorek.

UKS MOSiR Jasło - siatkówka juniorek

Zwycięstwem 3:2 (23:25, 26:24, 17:25, 25:19, 15:11) w przedostatniej kolejce rozgrywek nad SMS STAL Mielec zapewnił sobie co najmniej 3-miejsce w finale wojewódzkim premiowanym awansem do 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek. Jest to czwarty awans do centralnych rozgrywek w kategorii młodzieżowej od młodziczek do juniorek wywalczone przez ten zespół w prawie nie zmienionym składzie osobowym.

Jaślanki dobrze zaczęły mecz grając starannie w obronie oraz skutecznie ataku wyszły na prowadzenie 11:7. Od tego momentu inicjatywę na boisku przejęły mielczanki, które grając dynamicznie na siatce atakiem oraz skutecznymi kiwnięciami zdobywały kolejne punkty. Szybko odrobiły straty obejmując 2-3 punktowe prowadzenie. Pomimo ambitnej gry gospodynie nie były w stanie w tym fragmencie odwrócić przebiegu gry na swoją korzyść. Po w miarę wyrównanym początku w drugiej partii nasze zawodniczki zaczęły grać składniej w ataku, lepiej broniły kiwnięcia przeciwniczek. W konsekwencji utrzymywały 2-3 punktową przewagę do stanu 22:20. W tym momencie nastąpiła nerwowa końcówka seta którą lepiej wytrzymały gospodynie wygrywając seta na przewagi 26:24. W trzecim secie zawodniczki UKS-u grały bojaźliwie, oddały pole gry przeciwniczkom, które popisywały się szybką grą na siatce oraz dobrym ustawieniem w obronie. Ta partia zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem zawodniczek SMS. Otwarcie w czwartym secie to 3:0 dla gospodyń, które zmobilizowane przystąpiły z dużym zaangażowaniem do dalszej gry. Skutecznie punktowały atakiem z skrzydeł oraz w środkowej strefie. Nasze zawodniczki cały czas kontrolowały przebieg gry w tej części meczu. W piątej partii grę wyraźnie zdominowały gospodynie rozpoczynając od prowadzenia 4:1. Przyjezdne miały duże kłopoty w przyjęciu zagrywki, dodatkowo nie były w stanie znaleźć recepty na szybką grę w ataku z trzeciej strefy naszych zawodniczek. W miarę postępu w grze systematycznie powiększały przewagę punktową. Przy stanie 14:8 trzecią piłką meczową siatkarki UKS-u zakończyły zwycięstwem emocjonujące spotkanie.

UKS „MOSiR” Jasło: Justyna Kosiba, Marta Cichoń (kapitan), Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Weronika Wolak, Karolina Mitoraj, Angelika Osiewalska (libero), Karolina Jurusik, Beata Kurczaba, Monika Frydrych. Trener: Leszek Wierzgacz.