Sport | rekreacja | turystyka

Mocny akcent JKMiRD na inauguracji Samochodowych Zawodów Klubowych

Pierwsza eliminacja organizowanych przez Automobilklub STOMIL w Dębicy Samochodowych Zawodów Klubowych za nami. W wyścigu „Bukowa Góry 2013” mocnym akcentem zapisały się załogi Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, które uplasowały się na czołowych lokatach końcowej klasyfikacji.

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego

Do przejechania był jeden odcinek o długości 2,5 km (przejeżdżany 5-krotnie: 1-przejazd zapoznawczy, 1-treningowy oraz 3-z pomiarem czasu wliczany do klasyfikacji końcowej).Jednak z uwagi na liczne wypadki trzeci odcinek pomiarowy został odwołany. – informuje Jerzy Adam, sekretarz Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.

Na starcie odcinka stanęło 57 załóg, w tym cztery reprezentujące barwy Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. W klasie piątej (powyżej 2000 cm. sześciennych) zwyciężyli Waldemar Chochołek (kierowca) i Marcin Trzeciak (pilot) na Subaru Imprezie WRX. W klasie do 1300 cm. sześciennych) drugą pozycję zajęli Jacek Wronkowicz (kierowca) i Wiesław Orliński (pilot) na Peugeocie 106, trzecią Marek Skicki (kierowca) na Volkswagenie Polo i siódmą Jerzy Adam (kierowca) na Fiacie Cinquecento.

W zawodach wzięło udział kilka niezrzeszonych załóg z Jasła. W klasie historycznej drugie miejsce zajął Artur Wierdak na Fiacie 125p. W klasie czwartek na ósmym miejscu sklasyfikowano Łukasza Orlińskiego (kierowca) i Urszulę Czajkę-Orlińską (pilot) na Oplu Astrze GSI. W klasie trzeciej dziewiąta była załoga Przemysław Pomprowicz (kierowca) i Jacek Mastaj (pilot) na Oplu Corsa. W klasie pierwszej trzecie miejsce zajęli Dawid Bania (kierowca) i Wiktor Jachym (pilot) na Fiacie 126p.

Kolejna eliminacja Samochodowych Zawodów Klubowych została zaplanowana na maj br.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE