Kultura | rozrywka | edukacja

Mona Lisa w kapeluszu i Dawid w spodenkach

W czasie ferii zimowych w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle trwały zajęcia z cyklu Zimowe zabawy ze sztuką. W spotkaniach wzięło udział 96 osób w wieku 4-15 lat.

Ferie z biblioteką
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Uczestnicy zajęć stworzyli m.in.: fantazyjny kapelusz dla Mony Lisy Leonarda da Vinci, spodenki w grochy dla rzeźby Dawida M. Anioła, drzewko z gałęzi i bibuły dla Damy w ogrodzie C. Moneta, bukiet kwiatów dla Primabaleriny E. Degasa. Z wykonanych prac powstała mini-galeria, którą można oglądać w bibliotece.

Każde spotkanie rozpoczynało głośne czytanie historii i opowiadań związanych z bohaterami danego dnia. Poprzez wspólną lekturę, udział w zabawach, grach i zajęciach plastycznych dzieci poznały życie i twórczość znanych artystów m.in.: Paula Gauguina, Pablo Picassa, Juliusza Kossaka, Stanisława Wyspiańskiego. Dowiedziały się, jaką rolę pełnił Stańczyk na królewskim dworze, kim była Primabalerina, ułożyły słynne obrazy-puzzle z wizerunkami dzieł malarskich, zagrały w memory, pantomino, twister moves, literkowe zabawy oraz młynek. Każdemu spotkaniu towarzyszyło głośne czytanie ciekawej lektury.

W tym roku w cykl spotkań feryjnych włączyła się Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która ufundowała niespodzianki w postaci „badzików” które stały się wizytówką spotkań, pięknych kalendarzy, najmodniejszych w tym sezonie ołówków oraz nagród na zakończenie cyklu. Upominki podczas ostatniego spotkania wręczył dzieciom Janusz Przetacznik – Prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Gośćmi spotkania byli także Członkowie Komisji Opiniującej JSM przy ul. Krasińskiego: Mariusz Świątek, Małgorzata Oberc i Jerzy Okarma.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe i mamy nadzieję, że współpraca z Jasielską Spółdzielnia Mieszkaniową będzie nadal kontynuowana.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE