Kultura | rozrywka | edukacja

Nasi wspaniali sąsiedzi

Tegoroczna edycja programu edukacyjnego ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi „Pożyteczne ferie 2013″ pod hasłem „Nasi wspaniali sąsiedzi” jest już na półmetku.

Ferie w bibliotece
Fot. © archiwum Biblioteki

W poniedziałek 18 lutego, gościliśmy w czytelni szebieńskiej biblioteki zaproszoną do współpracy w projekcie naszą sąsiadkę Katarzynę Wójcik z Zimnej Wody – projektantkę mody, absolwentkę Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Czterogodzinne zajęcia ze świata mody, projektowania oraz stylu ubierania, cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, które w sposób kreatywny i ciekawy chcą dać upust swym twórczym wizjom.

Warsztaty stworzyły okazję do odkrywania nowych wartości, rozszerzyły zainteresowania światem mody, pogłębiły wiedzę i umiejętności projektowania stroju za pomocą kartki, ołówka, kredek, kleju, nożyczek i skrawków kolorowych materiałów oraz odkryły zdolności artystyczne własnego stylu. Stworzone przez dzieci szkice, to małe arcydzieła. Niektóre z nich swoim stylem zaskoczyły nawet naszego gościa.

W projekcje uczestniczą dzieci z Szebni – 20, Zimnej Wody – 8, Niepli – 2, Chrząstówki – 1.

Organizatorem projektu jest Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach, które we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach oraz grupą wolontariuszy realizuje program feryjnych warsztatów edukacyjnych.

(GBP w Jaśle z/s w Szebniach, KGW w Szebniach)

SŁOWA KLUCZOWE