Kultura | rozrywka | edukacja

Nie bądź pionkiem – Bądź zwycięzcą!

Stworzyć armię, zbudować i obronić miasto w Osadzie, nie dać się wykiwać i zdobyć upragniony towar w Kolejce, używając czarów dotrzeć jako pierwszy na Zlot Czarownic. Biblioteka zaprasza na ferie z grami planszowymi!

Gry planszowe
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Zapaleni miłośnicy gier planszowych i Ci, którzy dopiero chcą spróbować – każdy znajdzie w bibliotece coś dla siebie. Przygotowaliśmy gry dla czytelników w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Możesz u nas zagrać m.in.: w Grę Roku 2012 – wydana przez IPN Kolejka nawiązuje do czasów PRL-u. Osiedlowe sklepy świecą pustkami, a Ty masz listę zakupów do zrobienia – czy uda Ci się zdobyć „towar spod lady” albo dogadać się z przekupką z bazaru?

Dla miłośników gier strategicznych gratką będzie Osada. Gracze staną się budowniczymi miasta i przywódcami armii, wygra ten, kto będzie najszybciej budował i najsprawniej atakował. Na najmłodszych czekają gry edukacyjne, m. in.: tajemnicze 3 Słowa czy wesołe Zagadki Smoka Obiboka w których poszerzaniu wiedzy, ćwiczeniu refleksu i rozwijaniu wyobraźni towarzyszą dziecięce emocje i dobra zabawa. Czytelnikom, którzy cenią klasykę i proste zasady z pewnością przypadną do gustu tradycyjne bierki, domino czy scrabble.

Zbierz drużynę, przyjdź do biblioteki i pokonaj planszowych przeciwników! Czekamy na Ciebie codziennie, w godz. 14-15.30, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, pok. 106.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE