Na drogach

Pijany kierowca sprawcą kolizji

Prawie jeden promil alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego, który spowodował kolizję na jednej z ulic Jasła. Mężczyzna usłyszy wkrótce zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu, za co grożą mu surowe konsekwencje.

Kolizja na Lwowskiej
Policjanci wykonujący czynności na miejscu kolizji drogowej.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Kolizja na Lwowskiej
Jeden z pojazdów biorących udział w kolizji.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (23.02) na ulicy Lwowskiej w Jaśle (fragment drogi krajowej nr 73). Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący samochodem Citroen Berlingo jadąc w kierunku centrum miasta zatrzymał się przed skrzyżowaniem z ulicą Marii Konopnickiej chcąc wykonać manewr skrętu w lewo. W pewnym momencie na tył pojazdu najechał samochód dostawczy Citroen Jumper.

Na skutek zdarzenia kierujący Berlingo, 29-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, trafił do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń i po udzielonej pomocy medycznej został zwolniony do domu. – informuje podkom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy jasielskiej Policji.

Drugi z kierowców nie odniósł obrażeń ciała. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że przyczyną nie zachowania należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu i najechanie na jego tył był alkohol. U 33-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego alkomat pokazał 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna nie tylko odpowie za spowodowanie kolizji, ale także za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a więc za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji (artykuł 178a Kodeksu Karnego). Konsekwencją jest grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE