Kultura | rozrywka | edukacja

Pokaz filmów jednominutowych w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle! (zapowiedź)

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych jest polską edycją docierającego już do ponad stu krajów na całym świecie, a koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie festiwalu „The One Minutes”.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Jednominutówki powstały po to, by promować film, jako jedną z form ekspresji i aby stworzyć przestrzeń dla młodych twórców poszukujących sposobu na zaprezentowanie własnej twórczości, również poza Internetem.

Promując artystyczne oraz społecznie zaangażowane produkcje zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, festiwal nie tylko zdobył sobie wierną publiczność w całym kraju, ale stał się również pilnie obserwowanym konkursem filmu krótkometrażowego, dzięki czemu jednominutówkowe retrospekcje coraz częściej pojawiają się podczas większych przeglądów filmowych.

Festiwal przebiega w trzech etapach opatrzonych osobną promocją:
1. rozpoczyna go ogólnopolski konkurs,
2. jego zwieńczeniem jest odbywający się w Gdańsku pokaz finałowy filmów nagrodzonych i wybranych przez jury
3. następnie, wyselekcjonowane prace wędrują po kinach, klubach i uczelniach całego kraju, biorą udział w zagranicznych pokazach i przeglądach krótkiego metrażu.
Do tej pory pokazy zeszłorocznych edycji festiwalu dotarły do ponad 40 miast całej Polski. W tym roku, po raz pierwszy, mamy możliwość gościć Festiwal Filmów Jednominutowych w Jaśle.

Poza granicami kraju jednominutówki zaprezentowane zostały na przeglądach m.in. w  Czechach, Chorwacji, Słowacji, Niemczech, Holandii, Belgii, Chinach. Prace polskich autorów – w ramach międzynarodowej wystawy przygotowanej przez The One Minutes Foundation – pojawiły się m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Holandii.

www.jednominutowki.pl

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle serdecznie zaprasza 12 lutego (wtorek) o godzinie 18.30. Wstęp: bezpłatny.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE