Informacje

Prezydent odznaczył jubilatów świętujących Złote Gody

Praw­dzi­wa miłość nie wyczer­pu­je się nig­dy. Im więcej da­jesz, tym więcej ci jej zos­ta­je. Cytatem zaczerpniętym od francuskiego pisarza i poety Antoine de Saint-Exupéry-ego powitał odznaczonych prezydenckimi medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” burmistrz miasta Andrzej Czernecki podczas dzisiejszej uroczystości w Jasielskim Domu Kultury.

Złote Gody
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Chciałem wyrazić największe słowa uznania dla Państwa za ten wieloletni trud, za tą wielką lokalność, za to, że Państwo dochowaliście przez tyle lat przysięgi małżeńskiej. To jest rzecz niezwykle ważna. Myślę tutaj o wszystkich młodych ludziach. Ja osobiście mam połowę tego stażu małżeńskiego. Wiem, ile to wymaga poświęceń dla innych, wzajemnego zrozumienia. Ale to się opłaca. Jesteście Państwo tego świetnym przykładem dla swoich dzieci, wnuków, jak należy budować rodzinę przez wiele lat. – powiedział burmistrz Jasła składając gratulacje dla par świętujących Złote Gody, czyli pięćdziesięciolecie swojego małżeństwa.

Podczas dzisiejszej uroczystości medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadanymi postanowieniem z dnia 6 listopada 2012 roku oraz postanowieniem z dnia 20 grudnia 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zostali uhonorowani: Maria i Józef  Dybasiowie, Zdzisława i Kazimierz Dzikowie, Lucyna i Julian Gronkiewiczowie, Leokadia i Stanisław Jaworowie, Helena i Jan Jędrysikowie, Krystyna i Eugeniusz Kijakowie, Justyna i Eugeniusz Kuźmowie, Zofia i Edward Misiołkowie, Władysława i Karol Stetkiewiczowie, Łucja i Ludwik Wanatowie oraz Janina i Kazimierz  Żółtkowie.

Medal ten jest wyjątkowym spośród polskich odznaczeń. Bowiem otrzymuje go para małżeńska, której wspólne życie małżeńskie i rodzinne jest powodem do dumy i radości dla najbliższych, a także dowodem uznania związku kobiety i mężczyzny, którzy od pół wieku razem trwają przy danej sobie przysiędze. Jest to odznaczenie szczególne dlatego, że na żaden medal nie pracuje się tak długo, bo jest to aż ponad 18 250 dni i nocy. – podkreśliła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle Alicja Wójcik.

Urzędniczka złożyła także „najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wielu kolejnych lat życia w zdrowiu i szczęściu rodzinnym”.

Tradycją organizowanych przez jasielski magistrat uroczystości Złotych Godów stało się wznoszenie toastu lampką szampana za dostojnych jubilatów. Ci z kolei opowiadali o początkach swojej miłości, wspólnym życiu, przeżyciach związanych z narodzinami dzieci i wnuków oraz ich wychowywaniem, a także o życiu zawodowym i społecznym w naszym mieście.

Złote Gody
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE