Kultura | rozrywka | edukacja

Przeżyjmy to jeszcze raz – ferie zimowe w MDK-u

Przez dwa tygodnie ferii zimowych roku 2013 Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle odwiedziło ponad 400 dzieci, młodzieży i dorosłych. Odwiedzający wzięli udział w 24 propozycjach przygotowanych na ten czas przez nauczycieli MDK-u.

Ferie 2013
Fot. © MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W JAŚLE

Były to warsztaty taneczne i muzyczne, fotograficzne i decoupage, zabawy integracyjne w budynku i Ogrodzie Jordanowskim, spotkania filmowe, zajęcia dla najmłodszych, wycieczki oraz imprezy tematyczne.

Tegoroczne ferie rozpoczęliśmy dyskoteką dla uczniów szkół podstawowych. Dla tej grupy wiekowej przygotowaliśmy ponadto zabawy integracyjne, warsztaty oraz wycieczki. W tych dniach w zajęciach ruchowych, tanecznych i muzycznych uczestniczyli również uczniowie z zimowisk organizowanych przez Szkoły Podstawowe nr 4 i nr 2 w Jaśle. Dzieci w wieku od 8 do 13 r. ż. brały chętnie udział w takich propozycjach, jak wycieczki: do teatru, do gospodarstwa agroturystycznego Farfurnia w Zawadce Rymanowskiej (osobne relacje na stronie www.mdkjaslo.pl) oraz w zajęciach i imprezach tematycznych. Talent Show pt. „Święty Walenty odkrywa talenty” zgromadził liczną grupę utalentowanych dzieciaków z całego powiatu. Dla tej grupy wiekowej zorganizowaliśmy również spotkanie pt. „Smaczne i zdrowe ferie zimowe”, w którym udział wzięły dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Promyki” przy ul. Baczyńskiego. Uczniowie szkół podstawowych – w parze ze swoim rodzicem – brali udział także w trzydniowych warsztatach decoupage.

Najmłodsi spotykali się we wtorki i czwartki na zajęciach ogólnorozwojowych. Oprócz udziału w balu przebierańców maluchy miały okazję uczestniczyć w zabawach z chustą animacyjną, zajęciach plastycznych i muzyczno-ruchowych. Przedszkolaki odwiedziły nas również z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Młodzieży i dorosłym zaproponowaliśmy udział w warsztatach muzycznych, fotografii dawnej, pokazie filmów jednominutowych, wycieczce ekologicznej oraz warsztatach tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Podczas ferii odbyły się także warsztaty XMA Kata Freestyle prowadzone przez Dominika Czecha, zajęcia zumby prowadzone przez Katarzynę Przepiórkę, warsztaty tańca indyjskiego, które poprowadziła Anna Początek Rati Rasa oraz Feryjny Turniej Szachowy, którego zwycięzcami zostali: Michał Józefczyk (w kat. chłopcy) oraz Zuzanna Augustyn (w kat. dziewczęta).

W organizację ferii w MDK-u włączyli się również wolontariusze z Powiatowego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu MOC Wolontariatu w Jaśle, którzy przeprowadzili konkurs zjazdów na sankach dla najmłodszych oraz zorganizowali happening Free Hugs z okazji Walentynek.

Przez okres dwóch tygodni staraliśmy się zapewnić dzieciom i młodzieży pozostającym na feriach w mieście możliwość skorzystania z innej niż na co dzień formy spędzenia czasu wolnego. Niektóre propozycje – ze względu na dużą popularność – będziemy kontynuować także w czasie nauki. Już dziś zapraszamy na kolejne wycieczki oraz warsztaty rękodzieła artystycznego.

Szczegółowe informacje wkrótce na naszej stronie www.mdkjaslo.pl. Zapraszamy!

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE