Kultura | rozrywka | edukacja

Radość czytania – finały akcji Zostań czytelnikiem! w MBP

Pod naszym patronatem

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwają finały akcji Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki. Podczas nich 5 i 6 letnie dzieci z jasielskich przedszkoli zaprzyjaźniają się z książką i doświadczają radości, jaką niesie spotkanie z ulubionymi bohaterami literatury dla najmłodszych.

Zostań Czytelnikiem!
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Podczas pierwszych odwiedzin Krainy Biblioteki w Oddziale dla Dzieci mali odkrywcy dowiedzieli się jak można zostać czytelnikiem i wykonali zabawne zakładki w kształcie krokodyla. Drugie spotkanie upłynęło na wspólnych zabawach w Krainie Książki. Najmłodsi mieli okazję obejrzeć rozmaite książki-zabawki i posłuchać wydobywających się z nich odgłosów lasu, morskich ssaków czy dinozaurów. Zwieńczeniem bibliotecznej podróży było pasowanie na czytelnika. Tym razem mali adepci wiedzy o książce podczas uroczystych finałów akcji po wysłuchaniu głośnego czytania uczestniczyli w bibliotecznym quizie wesołej Zuzy i rezolutnego Anastazego oraz aktywnie odkrywali, że czytanie niesie ze sobą ogromną radość.

Jak na prawdziwego przyjaciela książki przystało, każde dziecko otrzymało dyplom za aktywny udział we wspólnych spotkaniach i zostało udekorowane biblioteczną odznaką  lubiącego czytać. Wszystkie grupy przedszkolne w podziękowaniu za aktywny udział w akcji otrzymały upominek książkowy.

Od 29 stycznia do 7 lutego 2013 r. podczas wspólnych spotkań zaprzyjaźnionych z książką zostało ponad 210 dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, 2, 3, 6, 9, 10 i Prywatnego Bajkowego Przedszkola.

Zostań Czytelnikiem!
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE x3
Zostań Czytelnikiem!
Zostań Czytelnikiem!

Akcja została objęta patronatem honorowym Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE