Sport | rekreacja | turystyka

Srebrne medale „Szóstki” w Lublinie

W dniach 9 i 10 lutego odbyła się IV edycja turnieju halowego piłki nożnej chłopców rocznika 2002. Turniej o wdzięcznej nazwie „Pszczółka CUP”, którego głównym sponsorem była fabryka cukierków „Pszczółka” organizowany jest cyklicznie przez klub BKS Lublin.

UKS Szóstka Jasło rocznik 2002
Fot. © archiwum Klubu

Turniej tradycyjnie już bardzo mocno obsadzony, bo obok lubelskich ekip takich jak Motor czy BKS do Lublina przyjechały drużyny, których nazwy są znane w Polsce od lat m.in. Cracovia Kraków, Korona Kielce czy Jagiellonia Białystok. W sumie w turnieju wzięło udział 16 zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne.

Nasza drużyna rozpisana została do grupy B, w której uzyskaliśmy następujące rezultaty:
UKS 6 Jasło – Niedźwiadek Chełm 3 – 3
UKS 6 Jasło – Cracovia Kraków 3 – 1
UKS 6 Jasło – Jagiellonia Białystok 2 – 0
UKS 6 Jasło – BKS Lublin 0 – 4
UKS 6 Jasło – Energia Kozienice 9 – 0
UKS 6 Jadło – MKS Ruch Ryki  3 – 0
UKS 6 Jasło – Dąbrówka Mińsk Mazowiecki 2 – 1

Założenia przed turniejowe były jasne, do Lublina jedziemy powalczyć o najlepsze miejsca w turnieju. Gra chłopców i wyniki potwierdziły nasze aspiracje. Tylko jedna przegrana z gospodarzami, jeden remis i pięć zwycięstw dały nam wyjście do dalszych rozgrywek z drugiego  miejsca w grupie. W ćwierćfinale trafiamy na drużynę Ziomków Rzeszów (zwycięzcę poprzedniej edycji Pszczółki). Od pierwszych minut było widać przewagę naszej drużyny, stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji jednak żadna nie została zamieniona na bramkę. Dopiero na kilka minut przed końcowym gwizdkiem Szymon Dziadosz zdobywa bramkę i już do końca meczu nie dajemy wyrwać sobie zwycięstwa. Jesteśmy w czołowej czwórce turnieju.
UKS 6 Jasło – AP Ziomki Rzeszów   1 – 0

Półfinałowym przeciwnikiem naszej drużyny był Motor Lublin, jeden z głównych faworytów do zwycięstwa w turnieju. W tym meczu od samego początku widać było ogromne zaangażowanie  naszych chłopców, zagrali chyba najlepszy mecz turnieju. Był  to mecz walki, liczne ataki z obu stron, dwie poprzeczki Motoru i kilka dobrych interwencji naszego bramkarza uchroniło nas przed stratą bramki. Gdy już wydawało się że o awansie do finału muszą zadecydować rzuty karne, na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem, bramkę zdobywa Karol Szydło dając zwycięstwo Szóstce i awans do finału. Zobaczyć radość tych chłopaków po zakończonym meczu bezcenne!

W finale Szóstka zmierzyła się z Koroną Kielce, jedną z najlepszych drużyn tego rocznika w Polsce. Pierwszych kilka minut meczu bardzo wyrównanych, niestety dwie stracone bramki w piątej i szóstej minucie meczu zmusza nas do wyjścia z własnej połowy i zaatakowania przeciwnika. Nasze ataki nie przynoszą bramek, a dwie kontry w końcówce meczu ustalają wynik spotkania.Trener Korony w rozmowie pomeczowej przyznał że jego podopieczni zagrali najlepszy mecz turnieju.
UKS 6 Jasło – Korona Kielce  0 – 4

Podsumowując. Tak niewiele brakło do pełni szczęścia, mały niedosyt jest na pewno, bo zwycięstwo było blisko. Ale turniej pokazał że drużyna rocznika 2002 to drużyna z charakterem. Nie ustrzegliśmy się błędów, bo każdy je popełnia, ale jest to kolejna lekcja i kolejne doświadczenie dla chłopców oraz mobilizacja do dalszej pracy aby takich sukcesów jak ten było jeszcze wiele. I tego im z całego serca życzymy.

Królem strzelców turnieju został Michał Rakoczy zdobywając 12 bramek. Najlepszym zawodnikiem w drużynie został wybrany Arkadiusz Baran.

Skład Szóstki: Łukasz Lepucki, Michał Rakoczy, Szymon Dziadosz, Jakub Bałon, Arkadiusz Baran, Karol Szydło, Kacper Igielski, Bartosz Skwara, Maciej Setlik, Dawid Jajko.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:
1. Korona Kielce
2. UKS 6 Jasło
3. BKS Lublin I
4. LKP Motor Lublin
5. AP Ziomki Rzeszów
6. Tomasovia Tomaszów Lubelski
7. Cracovia Kraków
8. UKS Niedźwiadek Chełm
9. UKS Dąbrówka Mińsk Mazowiecki
10. AP Talent Białystok
11. UKS Dubler Opole Lubelskie
12. MKS Ruch Ryki
13. BKS Lublin II
14. Jagiellonia Białystok
15. KS Energia Kozienice
16. BKS Lublin III

Ogromne gratulacje dla chłopców i trenera Artura Tomaszewskiego. Podziękowania dla rodziców za pomoc w organizacji wyjazdu oraz wspieranie drużyny głośnym dopingiem.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE