Na drogach

„Stłuczka” przy wyjeżdżaniu z parkingu

Nieuwaga jednego z kierowców była przyczyną wypadku, do którego doszło po godzinie dziesiątej na jednej z ulic Jasła. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Interweniujący na miejscu policjanci ruchu drogowego szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności.

Wypadek na Szkolnej
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR (x5)
Wypadek na Szkolnej

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Szkolnej w Jaśle, na wysokości postoju przy aptece „Alba”. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem osobowym Toyota Corolla, wyjeżdżając z parkingu na drogę główną, nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z jadącym od strony ulicy Grota-Roweckiego samochodem osobowym Volkswagen Passat kombi.

W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący Volkswagenem 48-letni mieszkaniec Jasła. Został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich u mężczyzny stwierdzono uraz klatki piersiowej oraz uraz kręgosłupa szyjnego. Obrażenia te skutkują tym, że policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy.

Wypadek na Szkolnej
Wypadek na Szkolnej

Na miejscu technicy kryminalistyczni dokonali oględzin uszkodzonych pojazdów, rozmawiali z uczestnikami zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Wypadek na Szkolnej

W wyniku wypadku został uszkodzony zaparkowany obok samochód osobowy Peugeot.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE