Sport | rekreacja | turystyka

Trwa zwycięska passa jasielskich siatkarek

Przed sobotnim meczem z AZS UR Rzeszów kibice zastanawiali się, czy jaślanki zdołają wygrać mecz i przedłużyć serię zwycięstw. Tak też się stało, siatkarki UKS „MOSiR” Jasło po zaciętym meczu wygrały z rzeszowskimi akademiczkami 3:2 (25:12, 22:25, 23:25, 25:20, 15:7).

Jasielskie siatkarki
Fot. © UKS MOSiR Jasło / Karol CICHOŃ

Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco. Jaślanki od pierwszych piłek dominowały w każdym elemencie gry, osiągając zdecydowaną przewagę punktową. W drugim secie akademiczki skoncentrowały się na bloku, przy ataku ze środka, co dało zamierzony efekt i wyrównaną grę. Niestety, końcówka seta należała do swobodnie grających akademiczek. Set trzeci to wierna kopia seta drugiego. Jasielskie siatkarki, grając chaotycznie nie potrafiły wyprowadzić kończących ataków. W czwartym secie drużyna jasielska poukładała grę, skuteczne atakowała ze skrzydeł, ambitnie broniła w polu, nie popełniała prostych błędów, co przełożyło się to na zwycięstwo. Tie-break to bezdyskusyjna dominacja jaślanek i ostateczne zwycięstwo w meczu.

Już następnego dnia jasielski zespól wyjechał do Przemyśla, aby awansem rozegrać kolejny ligowy mecz z MKS POLONIĄ POSiR Przemyśl. Gospodynie od początku spotkania narzuciły swoje tempo gry. Jaślanki psuły przyjęcie, atakowały po autach, nie były w stanie przeciwstawić się solidnej grze miejscowym. W kolejnym secie nasze zawodniczki w dalszym ciągu miały duże trudności z przyjęciem zagrywki, siatkarki Polonii grały swobodnie, popisywały się kombinacyjną grą na siatce. W trzecim secie nastąpiło przełamanie w grze Jaślanek. Udało się im opanować przyjęcie, zaczął dobrze funkcjonować blok. Kolejna odsłona meczu to prowadzenie od początku naszych siatkarek, które dobrze broniły i skutecznie grały na siatce atakując z skrzydeł oraz szybką piłką w strefie trzeciej. Speszone przegraną kolejnych dwu setów gospodynie w piątej partii na początku oddały inicjatywę w grze naszym zawodniczkom, które objęły prowadzenie 9:5. Od wyniku 12:7 nasz zespól przestał kontrolować grę, gospodynie rozpoczęły pogoń punktową doprowadzając do remisu 13:13.Większe opanowanie w końcówce seta pozwoliło naszym zwycięsko zakończyć mecz.

MKS POLONIA POSiR Przemyśl – UKS „MOSiR” Jasło
2:3 (25:18, 25:14, 19:25, 18:25, 13:15)

UKS „MOSiR” Jasło: Marta Cichoń (kapitan), Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Karolina Jurusik,, Karolina Mitoraj, Justyna Kosiba, Angelika Osiewalska (libero), Weronika Wolak, Beata Kurczaka, Monika Frydrych. Trener: Leszek Wierzgacz.

Andrzej Tenerowicz
(UKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE