Informacje

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

W poniedziałek, 25 lutego br. pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości rozpocznie się „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Policja również włącza się do tych działań.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw 2013

Od 25 lutego do 2 marca br. po raz kolejny obchodzony będzie w Polsce Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw, którego gospodarzem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Inicjatywa ta związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw obchodzonym 22 lutego. Głównym celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz umożliwienie takim osobom uzyskania informacji na temat przysługujących im uprawnień. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z wieloma instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.

W czasie Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaśle będą pełnić dyżury, w trakcie których wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać niezbędną pomoc. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, działania podejmowane na rzecz ofiar przestępstw polegają przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych. Osoby, które odwiedzą jasielską komendę lub telefonicznie skontaktują się z dyżurującymi funkcjonariuszami będą mogły otrzymać informacje m.in. o swoich prawach, obowiązkach, procedurach i etapach postępowania prawnego oraz instytucjach pomocowych.

Policjanci dyżurować będą w budynku Komendy Powiatowej Policji w Jaśle ul. Kościuszki 26 od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 14:00 – tel. 13 443 83 43, 13 443 83 30, sobota – 13 443 83 10. Wszystkie osoby potrzebujące pomocy zachęcamy do skorzystania z dyżurów.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE