Kultura | rozrywka | edukacja

Walentynkowa „Sztuka Kochania” w JDK

Walentynkowy wieczór w Jasielskim Domu Kultury upłynął publiczności w niemal rodzinnej atmosferze podczas spektaklu „Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki”. Ta muzyczna opowieść o życiu małżeństwa świętującego dziesiątą rocznicę ślubu przypadła widzom do gustu.

Walentynkowa Sztuka Kochania w JDK
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Spektakl opowiada historię jednego wieczoru z życia Ewy (Katarzyna Skrzynecka) i Tomka (Dariusz Kordek), a jest on wyjątkowy, ponieważ przypada w dziesiątą rocznicę ich ślubu. Zamienia się w wieczór wspomnień o początkach ich znajomości, o euforii młodego małżeństwa, małej kawalerce pełnej prusaków, początkowych trudnościach finansowych, drugim mieszkaniu, jej wyjeździe za granicę, wreszcie o jego zdradzie. Widzowie w rozmowach małżonków przeplatanych piosenkami, często odnajdywali własną wymianę zdań z ukochaną osobą. Spektakl ukazuje małżeńskie smutki, radości, chwile rozczarowania i nadziei. W finalnej scenie radość Tomka wywołuje wiadomość, że wkrótce zostanie ojcem. Obiecuje żonie większe wsłuchiwanie się w jej potrzeby.

Klamrą spinającą cały spektakl była doskonale dobrana muzyka. Autorem większości kompozycji jest Seweryn Krajewski, a słów piosenek Jadwiga Has.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE