Kultura | rozrywka | edukacja

Wielbiciel uśmiechu – Grzegorz Kasdepke w jasielskiej bibliotece (zapowiedź)

21 lutego 2013 roku o godzinie 10.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza młodych czytelników na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke, które odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Grzegorz Kasdepke lubi muzykę, śmiech i leniuchowanie. Najbardziej znane i lubiane przez dzieci utwory to: Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu, Kacperiada…, Bon czy ton: Savoir-vivre dla dzieci, cykl przygód detektywa Pozytywki.

Z wykształcenia – dziennikarz, był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”. Jako autor wielu popularnych książek dla dzieci i młodzieży został laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in.: Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, nagrody Edukacja XXI, wyróżnień: Polskiej Sekcji IBBY i Jury nagrody Małe pióro.

Tworzy również scenariusze programów oraz seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa). 

Nie jest to pierwsza wizyta Grzegorza Kasdepke w Jaśle. Poprzednie spotkania pozostały w pamięci uczestników jako atrakcyjne i inspirujące czytelniczo. Z niecierpliwością oczekujemy czym zaskoczy nas stuprocentowy bajkopisarz tym razem.

Podczas spotkania będzie można nabyć książki autora.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE