Kultura | rozrywka | edukacja

Wyobraźnia zimą inspirowana – ferie z MBP w Jaśle

Czy niedźwiedź polarny może zawitać do biblioteki, a sympatyczny Pik-Pok zaprosić nas do swej lodowej krainy? Jak stworzyć najbardziej fantazyjną śnieżynkę i poznać tajniki tego w jaki sposób powstaje śnieg?

Ferie w bibliotece
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Na te i wiele innych pytań znaleźli odpowiedź starsi i młodsi uczestnicy „Zimy z wyobraźnią” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. W Oddziale dla Dzieci i trzech filiach bibliotecznych był czas by pofantazjować, a dobra zabawa przyniosła każdemu mnóstwo uśmiechu i wiele radości.

W bibliotece nawet w zimie fruwały ptaki w kolorach tęczy i przechadzały się dostojne pingwiny. Powstał niejeden arktyczny krajobraz 3D i mroźna fototapeta. Z kartek papieru wyłoniły się kształtne pejzaże i faliste wyklejanki inspirowane wyobraźnią. Wspólnie zawitaliśmy do lodowej krainy bawiąc się w małych rzeźbiarzy, a odciskami rąk ożywiliśmy sympatyczne zimostworki. Za przyczyną odrobiny fantazji podczas spotkań ze sztuką ubraliśmy w spodenki w grochy rzeźbę „Dawida” Michała Anioła, ułożyliśmy słynne obrazy-puzzle i zabawiliśmy się w królewskie zabawy ze Stańczykiem. Była okazja, by wziąć udział w papierowej rewii mody, umalować karnawałowo twarze i zagrać w zimową grę z żywymi pionkami. Aktywnie spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu, lepiąc bałwana, rzeźbiąc w śniegu i próbując swoich sił w zawodach na białym puchu. Nie zabrakło także gier i zabaw słownych.

Każdemu feryjnemu spotkaniu towarzyszyło głośne czytanie wierszy i opowiadań o zimowych przygodach ulubionych bohaterów książek dla najmłodszych.

W „Zimie z wyobraźnią” wzięło udział ponad 370 dzieci. Pomagali nam wolontariusze i Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Na zakończenie wspólnych spotkań każdy uczestnik otrzymał miłą niespodziankę.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE