Kultura | rozrywka | edukacja

Bibułkowe szaleństwo, czyli Dzień Kobiet w bibliotece

O tym jak zrobić goździka z krepiny, czy bibułkowy przebiśnieg jest podobny do tego, który zakwita w ogrodzie i jak wyczarować trochę wiosny z dostępnych materiałów papierniczych mogły przekonać się panie, biorące udział w spotkaniu organizowanym 8 marca br. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Zajęcia bibułkarstwa
Fot. © archiwum Biblioteki

Zajęcia z bibułkarstwa prowadzone przez doświadczoną instruktorkę zgromadziły w bibliotece kilkanaście miłośniczek tego popularnego rękodzieła. Każda z uczestniczek mogła wykonać dla siebie bukiet kolorowych kwiatów. Kompozycje z szafirków, przebiśniegów, dodatkowo wzbogacone gałązkami forsycji i jabłoni, stały się doskonałym prezentem na Dzień Kobiet, który panie same sobie zrobiły. Jedyną wadą tych kwiatów jest to, że nie pachną, ale to wcale nie umniejsza ich wartości, gdyż własnoręcznie, precyzyjnie zrobione staną się doskonałą ozdobą niejednego wnętrza.

Kolejne warsztaty z bibułkarstwa dla dorosłych odbędą się w kwietniu. Zajęcia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Tym razem uczestniczki zrobią dla siebie tulipany, róże i frezje.

Szczegóły dostępne w Filii GBP w Trzcinicy lub w godzinach pracy biblioteki pod nr tel. 13 44 29176.

Zapraszamy!!!

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE