Sport | rekreacja | turystyka

Brązowy medal dla Tarnowca na Krajowym Turnieju Badmintona w Ropczycach

Prawie 70 zawodników i zawodniczek z czołowych klubów z Polski – w tym prawie wszystkie z Podkarpacia – rywalizowało w Ropczycach (09.03) na Krajowym Turnieju Badmintona Młodzików Młodszych i Juniorów. Gra podwójna dziewcząt należała do najliczniej obsadzonej kategorii – rywalizowało 18 drużyn (36 zawodniczek).

Krajowy Turniej Badmintona w Ropczycach

W gronie najlepszych uczestniczek Turnieju nie zabrakło również reprezentantki ze Szkoły Podstawowej z Tarnowca (uczennicy IV klasy), jednej z najmłodszych uczestniczek tego Turnieju, przedstawicielki UKS „MixTeam” Tarnowiec Jessici Orzechowicz.

Jessi razem ze swoją koleżanką Klaudią Kusiak z zaprzyjaźnionego klubu UKS „Orliki” Ropica Polska k. Gorlic zajęły III miejsce w grze podwójnej dziewcząt. W drodze do półfinału nasze zawodniczki pokonały wyżej notowane i rozstawione w turnieju pary m.in. ze Straszęcina i Ropczyc. Nadmienić należy, iż nasze zawodniczki nie były zaliczane do faworytek i tym bardziej ich znakomity występ był dużym zaskoczeniem dla obserwatorów i trenerów z innych klubów.

Jessica spotykała się już z Klaudią na wspólnych treningach jednak razem zagrały po raz pierwszy i jak zauważyli obserwatorzy: z meczu na mecz grały coraz lepiej. Przegrały dopiero w półfinale po zaciętym pojedynku ze starszymi zawodniczkami, które ostatecznie wygrały cały Turniej.

(UKS „MixTeam” Tarnowiec)

SŁOWA KLUCZOWE