Kultura | rozrywka | edukacja

Indie – kraj kontrastów (zapowiedź)

14 marca 2013 r. Jasielski Klub Podróżnika i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zapraszają na spotkanie poświęcone relacji z podróży do Indii.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Gościem Jasielskiego Klubu Podróżnika będzie Jacek Borczyk, który podzieli się swoimi wrażeniami z pobytu w Indiach. Indie szokują, zmuszają do refleksji nad sensem i celem naszego życia. W Indiach można się zakochać, ale nie jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Wszyscy wiedzą, że jest bieda, głód, slumsy i żebracy na ulicy, mnóstwo śmieci. Ale natężenie tego wszystkiego przekracza nasze wyobrażenia. Indie wstrząsają, wzruszają, wzbudzają litość, trwogę, strach i obrzydzenie. W Indiach nie można pozostać obojętnym obserwatorem. Indie wymuszają na każdym reakcję.

Moja relacja nie będzie relacją przewodnika turystycznego – będzie dotyczyła raczej osobistych odczuć ze spotkania odmiennej kultury, wierzeń i mentalności ludzi Wschodu. Kultura Indii jest jedyna w swoim rodzaju i całkowicie odmienna od kultur innych krajów Wschodu. – mówi Jacek Borczyk.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Informacji lokalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1 (I piętro) 14 marca 2013 r. o godz. 17.00.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE