Sport | rekreacja | turystyka

Kto sięgnie po tytuł najlepszej drużyny futsalowej na Podkarpaciu?

Jasło będzie gospodarzem turnieju finałowego I Futsalowej Podkarpackiej Ligi Mistrzów. Turniej, w którym weźmie udział dwanaście zespołów, rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godzinie dziewiątej w hali sportowej Gimnazjum nr 1 im. św. Jadwigi Królowej i potrwa do późnych godzin wieczornych. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich sympatyków halowej piłki nożnej do dopingowania zawodników.

I Futsalowa Podkarpacka Liga Mistrzów

Na parkiecie zmierzy się ze sobą dwanaście pięcioosobowych drużyn, podzielonych na cztery grupy. W grupie A zobaczymy zwycięzcę V edycji Jasielskiej Ligi Sokoła – Skensy Sztos, mistrza Halowej Ligi Dynowa – Drink Team Dynów i mistrza Mieleckiej Ligi Futsalu – Dąbrówki. W grupie B: brązowego medalistę Rzeszowskiej Ligi Futsalu – Heiro Rzeszów, wicemistrza Mieleckiej Ligi Futsalu – Kirchhoff Mielec i wicemistrza Krośnieńskiej Amatorskiej Ligi Halowej – Radtur Krosno. W grupie C: wicemistrza rozgrywek Febrisan CUP – PCOW Stalowa Wola, mistrza Ligi Halowej w Tryńczy – Huragan Gniewczyna oraz występującego z „dziką kartą” w turnieju uczestnika V edycji Jasielskiej Ligi Sokoła – Guardi Jasło. W grupie D zmierzą się ze sobą: mistrz Rudnickiej Ligi Halowej – Serwatka Żabno, mistrz Leżajskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej – Aleco Leżajsk i mistrz Rzeszowskiej Ligi Futsalu – Tomy Więcpol Stobierna.

Jak poinformował nas Łukasz Krawczyk, Przewodniczący Komisji Futsalu przy Podkarpackim Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie, mecze będą rozgrywane w oparciu o obowiązujące przepisy gry w futsal (FIFA), po dwie dziesięciominutowe połowy – z zatrzymywaną ostatnią minutą gry w przypadku różnicy nie większej jak dwie bramki.

Do ćwierćfinałów awansują bezpośrednio zwycięzcy poszczególnych grup. Pozostałych wyłonią mecze barażowe.

Harmonogram spotkań

Mecze grupowe
09:00 Skensy Sztos (Jasło) – Drink Team Dynów (Dynów)
09:25 Heiro Rzeszów (Rzeszów) – Kirchoff Mielec (Mielec)
09:50 Drink Team Dynów (Dynów) – Dąbrówki (Mielec)
10:15 Kirchoff Mielec (Mielec) – Radtur Krosno
10:40 Skensy Sztos (Jasło) – Dąbrówki (Mielec)
11:05 Heiro Rzeszów (Rzeszów) – Radtur Krosno
11:30 Baraż 2A – 3B
11:55 Baraż 2B – 3A
12:30 PCOW Stalowa Wola – Huragan Gniewczyna (Tryńcza)
12:55 Serwatka Żabno (Rudnik) – Agro Leżajsk (Leżajsk)
13:20 Huragan Gniewczyna (Tryńcza) – Guardi (Jasło)
13:45 Aleco Leżajsk (Leżajsk) – Tomy Więcpol Stobierna (Rzeszów)
14:10 PCOW Stalowa Wola – Guardi (Jasło)
14:35 Serwatka Żabno (Rudnik) – Tomy Więcpol Stobierna (Rzeszów)
15:00 Baraż 2C – 3D
15:25 Baraż 2D – 3C

Finały
16:00 Ćwierćfinał 1A – Baraż 2C/3D
16:30 Ćwierćfinał 1B – Baraż 3C/2D
17:00 Ćwierćfinał 1C – Baraż 2A/3B
17:30 Ćwierćfinał 1D – Baraż 3A/2B
18:00 Półfinał A – B
18:30 Półfinał C – D
19:15 Mecz o 3 miejsce
19:45 Mecz finałowy
20:15 Zakończenie turnieju, wręczenie nagród.

Drużyna, która sięgnie po mistrzowski tytuł, otrzyma w nagrodę puchar, komplet medali oraz nagrodę finansową w wysokości tysiąca złotych. Puchar i komplet medali czeka także na drugi i trzeci zespół rozgrywek.

Dla kibiców, którzy nie będą mogli bezpośrednio dopingować swoich faworytów, mamy dobrą wiadomość. Wszystkie spotkania będą nagrywane i trafią do sieci. Relację można szukać na stronie internetowej Towarzystwa Sportowego „Sokół”: www.ts-sokol.com, które obok Komisji Futsalu przy Podkarpackim Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie jest współorganizatorem I edycji Futsalowej Podkarpackiej Ligi Mistrzów.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE