Sport | rekreacja | turystyka

Medale judoczek ASW na Pucharze Polski

Po raz kolejny ekipa UKS ASW – JUDO JASŁO udowodniła, że należy do ścisłej czołówki w naszym kraju. Tym razem drużyna z Jasła wzięła udział w zawodach w Suchym Lesie koło Poznania, gdzie rozegrany został Otwarty Puchar Polski młodziczek i młodzików oraz juniorów i juniorek młodszych jak również międzynarodowy turniej judo dzieci.

Puchar Polski w Suchym Lesie koło Poznania
Fot. © archiwum Klubu
Puchar Polski w Suchym Lesie koło Poznania
Fot. © archiwum Klubu

Ogromnym sukcesem dla naszego klubu zakończyła się rywalizacja w kategorii młodziczek, gdzie 4 osobowa reprezentacja wywalczyła 3 złote medale i 1 piąte miejsce.

Złote medale zdobyły Paulina Górniak, Joanna Nocula oraz Katarzyna Kolbusz. Tuż za podium uplasowała się Klaudia Przewoźnik, która przegrała swoją walkę o brązowy medal. Wynik ten spowodował, że judoczki klubu ASW JUDO JASŁO po raz pierwszy w historii wygrały klasyfikację medalową Pucharu Polski. Warto zaznaczyć, że w turnieju rywalizowało ponad 800 osób ze 107 klubów.

Po tym sukcesie w drugim dniu rywalizacji do walk o medale przystąpili juniorzy młodsi oraz grupa dzieci. W tych zawodach nasz klub reprezentowali: Joanna Nocula, która znów stanęła na najwyższym stopniu podium w rywalizacji ze starszymi od siebie rówieśniczkami, w tej samej kategorii brązowy medal wywalczyła Klaudia Przewoźnik. Bardzo wysoką lokatę wywalczył również w grupie wiekowej juniora Dawid Szymkowski, który uległ w walce o brązy medal w swojej kategorii wagowej.

W drugim dniu turnieju rywalizowały również nasze dwie dziewczyny, walczące w kategorii dzieci. Dużą niespodziankę sprawiła trenująca stosunkowo niedługo Natalia Jankowska, która wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej do 36 kilogramów. Bardziej doświadczona Natalia Nocula wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 32 kilogramów.

Turniej w Suchym Lesie był dla naszych judoków bardzo udany, gdyż po raz kolejny pokazali, że należą do ścisłej czołówki w naszym kraju w swoich grupach wiekowych.

(UKS ASW-Judo Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE