Kultura | rozrywka | edukacja

Nieprawda, że Internet mogą obsługiwać tylko wtajemniczeni

Przydatne informacje, dobra zabawa, fascynujące zjawiska i ciekawostki – Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na warsztaty i spotkania w ramach ogólnoeuropejskiej akcji TYDZIEŃ Z INTERNETEM. Czekamy na Ciebie od 18 do 23 marca!

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

W ramach Tygodnia z Internetem przygotowaliśmy atrakcje dla czytelników w różnym wieku. W poniedziałek 18 marca o godz. 12.30 zapraszamy młodzież gimnazjalno-licealną na spotkanie edukacyjne Słowa w sieci poświęcone komunikacji on-line. Młodzi ludzie wezmą udział w grze symulacyjnej, która pozwoli im poznać lepiej zagadnienie wolności słowa oraz możliwości Internetu jako narzędzia komunikacji.

W czwartek 21 marca o godz. 8.30 odbędzie się spotkanie Pierwszy krok w cyfrowy świat dla dorosłych i seniorów. Podczas spotkania, wspólnie z Latarnikiem Polski Cyfrowej, wszyscy uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się przeglądania stron internetowych, zobaczyć jakie przydatne informacje można znaleźć w Internecie oraz jak i gdzie ich szukać. Seniorzy i dorośli przekonają się, że Internet jest przydatny w codziennym życiu a obsługiwać go może naprawdę każdy.

Najmłodszych zapraszamy na specjalne spotkanie Klubu Sieciaka – Akcja digitalizacja! W czwartek 21 marca o godz. 15. 30 dzieci będą miały okazję zamienić się w małych digitalizatorów! Używając skanera zamienimy zdjęcia, stare listy i inne pamiątkowe dokumenty w wersję cyfrową, korzystając z edytorów tekstu oraz programów graficznych opowiemy i zilustrujemy historię związaną z każdym dokumentem. Na zakończenie mali uczestnicy dowiedzą się o możliwościach nowych technologii, m.in. Prezi – po to by na następnych zajęciach stworzyć interaktywne opowieści multimedialne.

Na czytelników czekają w bibliotece również materiały informacyjne. Chcesz wiedzieć jak w Internecie szukać pracy, gdzie znaleźć porady prawne czy zdrowotne, jakie strony związane z zabawą i edukacją polecić dziecku? Przyjdź do biblioteki i odbierz ulotkę z wykazem wartościowych stron internetowych.

Informacje o Tygodniu z Internetem:

Agata Warywoda
tel. 13 446 26 02 wew. 36.
nowemedia@mbp.jaslo.pl

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE