Kultura | rozrywka | edukacja

O domowych finansach w bibliotece

W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Osobnicy odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Prosto i przystępnie o domowych finansach – spotkania w bibliotece” organizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi i finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Projekt FWW w Osobnicy
Fot. © archiwum Biblioteki

Tematem spotkania był ekonomiczne walory budżetu domowego oraz różne rodzaje kredytów i zasady korzystania  z nich oraz jak nie wpaść w spiralę zadłużenia, z której bardzo trudno się wydostać.

W ciągu dwugodzinnego spotkania trener FWW Agata Wszołek uświadomiła uczestnikom, że nie warto bać się kredytów, ale trzeba obawiać się pochopnych decyzji. Łatwo o nie, gdy w stresie, pod silną presją pilnie poszukujemy środków finansowych.             

Informacje na temat domowego budżetu, ubezpieczeń, kredytów i oszczędzania dostępne są w bibliotece w specjalnie wyposażonej na ten cel przez FWW etażerce. Publikacje można wypożyczyć w wersji papierowej i elektronicznej. Chętne osoby zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą biblioteki.

Spotkanie odbyło się 18 marca br. w bibliotece i świetlicy wiejskiej GOK w Osobnicy.

Termin kolejnych spotkań:
9 kwietnia 2013 r.
godz. 14.30 – czytelnia GBP w Szebniach,
godz. 17.00 – biblioteka i świetlica wiejska GOK w Osobnicy.

Projekt realizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach dla mieszkańców gminy Jasło. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o kontakt tel. (13) 442 83 66.

(GBP w Jaśle z/s w Szebniach)

SŁOWA KLUCZOWE