Kultura | rozrywka | edukacja

Pierwszy krok w cyfrowy świat! (zapowiedź)

Tydzień z Internetem w MBP Jasło

Nieprawda, że komputer można łatwo zepsuć. Nieprawda, że z komputera mogą korzystać tylko wtajemniczeni. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz z Latarnikiem Polski Cyfrowej zaprasza wszystkich dorosłych i seniorów na spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat”. W czwartek 21 marca, o godz. 8.30, wspólnie odkryjemy tajniki Internetu!

Do czego mogą przydać się w codziennym życiu nowe technologie? Jakie użyteczne dla siebie informacje możemy znaleźć w Internecie? Gdzie i jak ich szukać? Podczas spotkania każdy uczestnik będzie miał okazję nauczyć się przeglądania stron internetowych, obsługiwania wyszukiwarki i skutecznego wyszukiwania potrzebnych informacji czy rozmowy poprzez komunikatory internetowe. Będzie też czas na założenie i naukę posługiwania się pocztą e-mailową.

Uczestnicy spotkania poznają również ciekawe zasobów internetowych – wspólnie z Latarnikiem Polski Cyfrowej obejrzymy wirtualne muzea, biblioteki a nawet internetową mapę nieba!

Przyjdź na spotkanie i przekonaj się jak łatwo zrobić pierwszy krok! Czekamy na Ciebie w czwartek, 21 marca, o godz. 8.30 – MBP Jasło, ul. Kołłątaja 1, pok. 106.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE