Kultura | rozrywka | edukacja

Poezja oparta na języku (zapowiedź)

Pod naszym patronatem

Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z poetą, Dariuszem Pado. Spotkanie z odbędzie się w Czytelni Głównej MBP w Jaśle 21 marca 2013 r. o godz. 11.00. Będzie to spotkanie inaugurujące projekt „Wariacje literackie” realizowany przez MBP w Jaśle przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapowiedź
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

… Wiele wierszy jest dedykowanych, wielu jest w nich rozmówców, ich doświadczeń, które budzą niepokój, a do których trzeba się przymierzyć jak do własnych. Świat, który przywołuje Darek Pado, jest kruchy, ale nie jest stracony. Ocala je żywotność, która jest w odczuwaniu i w wierszu, a także nieokreśloność losu natury, którą daje się obserwować mniej boleśnie niż ludzi … – Jarosław Mikołajewski o wierszach z tomiku „Peryferie raju”

Dariusz Pado – adwokat, poeta, współtwórca serwisu poetyckiego „Nieszuflada”. Współpracował z czasopismem literackim „Kursywa”, „Arte” oraz kocim „Kocie Sprawy”. Redaktor „młodej poezji” w rzeszowskim kwartalniku literackim „Nowa Okolica Poetów”. „7+7+7” (2011) jest jego piątą, choć tak naprawdę trzecią samodzielną książką poetycką. Wcześniej ukazał się „Ijar” (2009) oraz „Peryferie raju” (2005). Razem z Raphaelem Rogińskim oraz Radosławem Wiśniewskim tworzy trupę Geniza przedstawiającą instalacje z muzyki i słowa. Mieszka i pracuje w Rzeszowie.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE