Na drogach

Potrącenie pieszego na Lwowskiej sparaliżowało ruch pojazdów w całym mieście

Z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala mężczyzna potrącony przez samochód osobowy na ulicy Lwowskiej. Policjanci pracujący na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady, które pomogą w ustaleniu dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Wypadek na Lwowskiej
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do wypadku doszło po godzinie czternastej, w czasie największego szczytu komunikacyjnego. Kierujący samochodem osobowym Renault Laguna 29-letni mieszkaniec gminy Jasło jadąc ulicą Lwowską od strony Ronda Solidarności w kierunku Krosna potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 42-letniego mieszkańca gminy Frysztak.

Poszkodowany mężczyzna został zabrany przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u niego złamanie kości przedramienia, uraz głowy oraz ogólne potłuczenia ciała, w wyniku czego pozostał na dalszym leczeniu.

Kierowca oraz pasażerka pojazdu nie odnieśli obrażeń ciała.

Policjanci ustalili, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Technicy kryminalistyki dokonali oględzin uszkodzonego pojazdu, ujawnili ślady na jezdni ślady hamowania pojazdu oraz szczegółowo udokumentowali zdjęciami miejsce wypadku. Zebrany materiał dowodowy posłuży im w dalszym postępowaniu do szczegółowego odwzorowania okoliczności zdarzenia.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w sile zastępu ratownictwa technicznego uprzątnęli jezdnię z pozostałości biologicznych. Pojazd uczestniczący w wypadku został zabezpieczony i odholowany na strzeżony parking.

Wypadek na Lwowskiej
Wypadek na Lwowskiej
Wypadek na Lwowskiej
Wypadek na Lwowskiej
Wypadek na Lwowskiej
Wypadek na Lwowskiej
Wypadek na Lwowskiej

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE