Na drogach

Toki: nie dostosował prędkości do warunków na jezdni. Wpadł do przydrożnego rowu

W niedzielę wieczorem służby ratownicze interweniowały na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Toki (gmina Nowy Żmigród). Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i dachował. Dwie osoby trafiły do jasielskiego szpitala.

Kolizja w Tokach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 992, tuż przed godziną 21-wszą. Z zebranych do tej pory informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Volkswagen Passat 19-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród jechał w kierunku Jasła. Na łuku drogi mężczyzna prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących na jezdni warunków atmosferycznych, w wyniku czego pojazd zahaczył o pobocze, obrócił się w przeciwnym kierunku jazdy i wpadł do przydrożnego rowu.

Kolizja w Tokach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Kolizja w Tokach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Kierowca, jak i podróżująca z nim pasażerka, zostali przewiezieni przez zespół ratownictwa medycznego do jasielskiego szpitala. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń ciała i po udzieleniu im pomocy lekarskiej zostali wypisani do domu.

Policjanci ustalili, że mężczyzna był trzeźwy.

Do akcji ratowniczej zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej: dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Skalniku.

Na czas prowadzonych czynności ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

(DB)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE