InformacjeNa drogach

Nagły powrót zimy. Paraliż komunikacyjny. Odwołane zajęcia na PSW i mecz Czarnych!

AKTUALIZACJA

Wznowiono ruch dla samochód osobowych na odcinku drogi wojewódzkiej nr 992 Jasło – Nowy Żmigród. Usunięty z jezdni został samochód ciężarowy, który w miejscowości Zarzecze blokował drogę.

Atak zimy w Jaśle
Jasło, skrzyżowanie ulicy Tadeusza Kościuszki z Placem Żwirki i Wigury: samochód ciężarowy SCANIA na rosyjskich numerach rejestracyjnych sparaliżował ruch w centrum miasta. Na miejscu policjanci kierują na objazdy bocznymi uliczkami.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W związku z trudnymi warunkami, droga na tym odcinku wciąż jest nieprzejezdna dla kierowców samochodów ciężarowych. Pojazdy powyżej 3,5 tony kierowane są na objazd Jasło- Krosno drogą krajową nr 28.

Apelujemy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

(KPP w Jaśle)

Godzina 11:56 Rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Małgorzata Oczoś informuje: „Dziś do godz. 21.00 w regionie może występować silny wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h oraz porywy wiatru od 70 km/h do 80 km/h, co może powodować zawieje i zamiecie śnieżne” (Red.)

Godzina 12:16 Agnieszka Kuczała z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle poinformowała, że z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych odwołano dzisiejszy koncert krakowskiej grupy PORA WIATRU. „O nowym terminie koncertu poinformujemy niebawem. Za utrudnienia w związku ze zmianami przepraszamy” – dodała. (Red.)

Godzina 14:02 W Kołaczycach na drodze krajowej nr 73 obowiązuje ruch wahadłowy (Red.)

Godzina 14:17 Droga krajowa nr 28 w gminie Skołyszyn przejezdna po obu pasach jezdni (Red.)

Godzina 14:28 Dyżurny zimowego utrzymania dróg Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Andrzej Pakuła poinformował: „Na drogach wojewódzkich nr 992 odc. Jasło – Nowy Żmigród i nr 993 odc. Nowy Żmigród – Dukla – ruch ograniczony dla pojazdów ciężarowych. Na nawierzchniach dróg występuje warstwa zajeżdżonego śniegu, błoto pośniegowe, lokalna śliskość” (Red.)

Godzina 15:25 Centrum miasta odblokowane. Udało się uruchomić samochód ciężarowy, który zablokował skrzyżowanie ulicy Tadeusza Kościuszki z Placem Żwirki i Wigury (Red.)

Godzina 15:52 Rzeczniczka jasielskiego magistratu Agata Koba poinformowała, że ze względu na złe warunki atmosferyczne została odwołana trasa konwoju cyfrowego, która miała przebiegać przez Odrzykoń, Krosno, Duklę, Nowy Żmigród i Jasło (Red.)

Godzina 18:59 Dodaliśmy kilka migawek z zaśnieżonego Jasła. Galeria dostępna tutaj (Red.)

Godzina 19:03 Dyżurny zimowego utrzymania dróg Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Tadeusz Baran informuje: „Na drogach wojewódzkich nr 992 odc. Jasło – Nowy Żmigród i nr 993 odc. Nowy Żmigród – Dukla – ruch zamknięty dla pojazdów ciężarowych. Na drogach występuje warstwa zajeżdżonego śniegu, błoto pośniegowe, lokalna śliskość. Lokalne zwężenia dróg z powodu zawiewów” (Red.)

Godzina 19:16 Wszystkie drogi krajowe biegnące przez teren powiatu jasielskiego są przejezdne po obu pasach ruchu (Red.)

Godzina 19:25 Z powodu trudnych warunków atmosferycznych Podkarpacka Szkoła Wyższa im. błogosławionego księdza Władysława Findysza w Jaśle odwołała zajęcia dydaktyczne, które miały się odbyć się w najbliższy weekend (16-17 marca). Zostaną przeniesione na inny termin, po uzgodnieniu ze studentami i wykładowcami (Red.)

Godzina 19:40 Pogoda pokrzyżowała szyki trzecioligowym piłkarzom JKS Czarni 1910 Jasło, którzy w sobotę mieli zainaugurować rozgrywki rundy wiosennej w Tomaszowie Lubelskim (z miejscową Tomasovią). Kolejka została przełożona na inny termin (Red.)

Godzina 20:19 Autobusy miejskiej komunikacji mają problem z dojazdem do punktów docelowych na niektórych liniach. Szczegółowe informacje można uzyskać u dyspozytora ruchu pod numerem telefonu: (+48) 533 301 935 (Red.)

Godzina 21:39 Dyżurny zimowego utrzymania dróg Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Tadeusz Baran poinformował: „Na drogach wojewódzkich nr 992 odc. Jasło – Nowy Żmigród i nr 993 odc. Nowy Żmigród – Dukla – ruch zamknięty dla pojazdów ciężarowych. Na drogach występuje warstwa zajeżdżonego śniegu, błoto pośniegowe, lokalna śliskość. Lokalne zwężenia dróg z powodu zawiewów” (Red.)

Godzina 22:08 Droga wojewódzka nr 992 w miejscowości Zarzecze (gmina Dębowiec) jest już całkowicie przejezdna dla wszystkich pojazdów (Red.)

Cały czas nadsyłacie na naszą redakcyjną skrzynkę zdjęcia z różnych miejscowości w powiecie jasielskim. Galerię na bieżąco aktualizujemy na naszym profilu na Facebook-u. Dziękujemy i czekamy na kolejne!

SŁOWA KLUCZOWE