Na drogach

W Bieździadce: kierujący VW Golfem wymusił pierwszeństwo na Mercedesie

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło przed południem na drodze powiatowej w miejscowości Bieździadka (gmina Kołaczyce). Policjanci ustalają dokładne okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia.

Wypadek w Bieździadce
Miejsce wypadku w Bieździadce. Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Volkswagen Golf 19-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce wyjechał z drogi podporządkowanej, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Lublicy samochodowi osobowemu Mercedes, którym podróżował 27-letni mieszkaniec gminy Brzostek. W wyniku uderzenia w lewy bok Volkswagena, pojazd ten został zepchnięty na przeciwny pas ruchu i wpadł do przydrożnego rowu.

Obaj kierowcy zostali zabrani przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. – Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich u kierującego Mercedesem nie stwierdzono poważnych obrażeń ciała. Natomiast drugi z uczestników wypadku doznał obrażeń klatki piersiowej oraz głowy i pozostał na dalszym leczeniu w szpitalu. – poinformował nas podkom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Od kierującego Volkswagenem mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie, natomiast kierowca z Mercedesa był trzeźwy.

Miejsce wypadku zabezpieczały trzy zastępy straży pożarnej: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Ochotnicza Straż Pożarna (KSRG) w Kołaczycach i Ochotnicza Straż Pożarna (KSRG) w Sieklówce.

Policyjny technik zabezpieczył ślady na jezdni, dokonał oględzin uszkodzonych pojazdów i wykonał dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał posłuży do dalszego postępowania i szczegółowego ustalenia przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło na drodze powiatowej nr 1837R relacji Kołaczyce – Sieklówka – Lubla.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszego Czytelnika. Dziękujemy!

Więcej zdjęć w naszej FOTOGALERII

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE