Na drogach

W święta: żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych i pijanych kierowców

Dziś rozpoczęły się policyjne działania pod kryptonimem „WIELKANOC – 2013”. Funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować drogi naszego powiatu. Działania mają zapewnić maksimum bezpieczeństwa pieszym i kierowcom. Spodziewamy się wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Okres świąteczny to czas, kiedy wiele osób podróżuje drogami, aby spędzić święta wspólnie z rodziną. Dziś w Wielki Piątek funkcjonariusze rozpoczęli działania „WIELKANOC – 2013”. Przez cztery świąteczne dni, a więc do Poniedziałku Wielkanocnego na drogach powiatu jasielskiego możemy spodziewać się większej liczby policjantów niż zwykle. Będą oni pomagać uczestnikom ruchu, ale i wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy popełniać będą wykroczenia, stwarzając zagrożenie na drogach.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na najbardziej niebezpieczne zachowania kierowców m.in.:
– nieprawidłowe wyprzedzanie,
– przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
– nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Baczną uwagę policjanci będą zwracać również na trzeźwość kierowców.

Przypominamy, że obowiązywał będzie zakaz ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, w następujących terminach:
– 30 marca ( sobota) w godz. 18:00 – 22:00
– 31 marca (niedziela) w godz. 8:00 – 22:00
– 1 kwietnia (poniedziałek) w godz. 8:00 – 22:00

Podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych (od piątku do poniedziałku) policjanci na drogach powiatu jasielskiego odnotowali jeden wypadek, interweniowali w związku z 8 kolizjami. Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierowców.

Wszystkim wyjeżdżającym życzymy bezpiecznej podróży.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE