Kultura | rozrywka | edukacja

Warto marzyć… czyli „Link do przyszłości” w Trzcinicy

O tym, że „chcieć to móc”, a gdy bardzo czegoś chcemy to marzenia mogą się spełnić, przekonywał grupę gimnazjalistów Łukasz Pieter, który w piątek 1 marca był gościem Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Spotkanie z Łukaszem Pieterem
Fot. © archiwum Biblioteki

Dziennikarz, politolog, specjalista od nowych technologii. Pracował w Polskim Radio Katowice, był dyrektorem muzycznym w RMF MAXX. Kilka lat spędził w RMF FM jako redaktor, zajmował się doborem i programowaniem muzyki w tej stacji. Jego niezwykła historia i ścieżka kariery, zainspirowała niejednego z uczestników spotkania. Opowieść o przygodzie z radiem, którą zaczął już jako 15-letni chłopiec, o marzeniach i pasji, prowadzących go do celu, stały się fascynującym tematem do rozmów o przyszłości, zawodach czy trendach na rynku pracy.

„Zawsze marzyłem o pracy w radiu i zajmowaniu się muzyką w redakcji muzycznej. Los tak chciał, że trafiłem w nie byle jakie miejsca, które pozwoliły mi poznać nie tylko warsztat, ale również technologię wpływającą na kształt współczesnego radia” – powiedział Ł. Pieter „Warto marzyć, bo przy odrobinie determinacji, ciężkiej pracy i szczypcie szczęścia marzenia się spełniają” – dodaje.

Wydarzenie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach i Filię GBP w Trzcinicy, odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu „Link do przyszłości”, którego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości i kariery zawodowej. Spotkania z młodymi profesjonalistami stanowią istotną część warsztatów. Oprócz okazji do wysłuchania ciekawych historii i rozmów z ludźmi sukcesu, młodzież ma okazję dowiedzieć się jakie zawody będą w przyszłości cieszyły się powodzeniem na rynku pracy, jak wygląda aktualna sytuacja i trendy na rynku pracy i jaką rolę odgrywać będą tu nowe technologie.

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Więcej na stronie http://www.linkdoprzyszlosci.pl.

Dyrektor GBP składa serdeczne podziękowania dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół w Trzcinicy za pomoc w realizacji spotkania.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE