Kultura | rozrywka | edukacja

Zostań modelarzem i zbuduj balon!

Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zapraszają dzieci w wieku 7-14 lat na bezpłatne zajęcia z budowy balonów na ogrzane powietrze, które poprowadzi Andrzej Krupa, instruktor Aeroklubu Podkarpackiego Szkoły Lotniczej w Krośnie.

Zapowiedź

Modele balonów na ogrzane powietrze to jedna z dyscyplin modelarstwa lotniczego. Są to sklejone z bibuły czasze z usztywnieniami, zakładkami i uchwytami. Gotowe mają ok.1,8 m wysokości i 1,5 m średnicy. Wszyscy chętni zgłębią tajniki ich powstawania podczas zajęć, które odbędą się 14 i 21 marca 2013 r. o godz. 16:00 w sali Zarządu Osiedla Jasło „Mickiewicza” przy ul. Krasińskiego 17. Szczególnie zapraszamy młodych mieszkańców Osiedla.

Modele wykonane w trakcie zajęć wezmą udział w zawodach balonów na ogrzane powietrze, które odbędą się w niedzielę 7 kwietnia 2013 r. na lotnisku w Krośnie, gdzie za pomocą specjalnego palnika napełnią się ogrzanym powietrzem i wzbiją w powietrze. Dojazd na zawody we własnym zakresie.

Nabór na zajęcia prowadzi do 12 marca 2013 r. Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle – tel. 13 446 52 25, mail: filia3@mbp.jaslo.pl.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE