Kultura | rozrywka | edukacja

Balony młodych jaślan wzbiły się wysoko

13 kwietnia br. na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego Szkoły Lotniczej w Krośnie odbyły się Regionalne Zawody Balonów na Ogrzane Powietrze. Wzięła w nich udział młodzież uczestnicząca w zajęciach modelarskich, zorganizowanych przez Jasielską Spółdzielnię Mieszkaniową, która sfinansowała zakup modeli do sklejania, Zarząd Osiedla Jasło „Mickiewicza”, który udostępnił lokal na zajęcia oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle – Filia nr 3, która koordynowała działania.

Balon
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Balony młodych jaślan wzbiły się na tyle wysoko by odnieść sukces. Drugie miejsce w zawodach zajął balon Jakuba Michałowskiego, a trzecie Karola Żyry – uczestników spotkań podczas których odkrywano tajniki budowy aerostatów. Ogłoszenie wyników zawodów połączone wraz z wręczeniem pamiątkowych dyplomów odbyło się w kawiarence krośnieńskiego lotniska. Dyplomy młodym modelarzom wręczył Henryk Krupa, kierownik sekcji modelarskiej Aeroklubu Podkarpackiego Szkoły Lotniczej w Krośnie. Prócz Karola i Jakuba, którym udało się odnieść sukces, w zawodach wzięły udział również Anna Świątek i Milena Filip, otrzymując tym samym dyplom za udział w zmaganiach balonów.

Cykl zajęć modelarskich prowadził Andrzej Krupa wspólnie z Zofią Ząbek, instruktorzy Aeroklubu Podkarpackiego Szkoły Lotniczej w Krośnie. Uczestnikami z ramienia biblioteki opiekowała się Anna Zabłocka. Pomysłodawcą imprezy był Mariusz Świątek, z Osiedlowego Komitetu Opiniującego JSM, który od wielu lat współpracuje z MBP w Jaśle.

Organizatorzy serdecznie dziękują za fachową, bezinteresowną pomoc i zaangażowanie Andrzejowi Krupie i Zofii Ząbek, instruktorom sekcji modelarskiej Aeroklubu Podkarpackiego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE