Kultura | rozrywka | edukacja

Dawno, dawno temu …

Tak uczniowie klas I – III szkół podstawowych z terenu gminy Skołyszyn zaczynali opowiadanie baśnie Hansa Christiana Andersena, podczas konkursu czytelniczego zorganizowanego 5 kwietnia 2013 roku przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto obchodzone w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Konkurs czytelniczy
Fot. © GOKiCz w Skołyszynie

Dzielna Calineczka, urocze Brzydkie kaczątko, smutna Dziewczynka z zapałkami, rozśpiewany Słowik odważna mała Syrenka czy prawdziwa Księżniczka na ziarenku grochu to postacie bajkowe, o których opowiadali uczestnicy konkursu.

Jury w składzie: Magdalena Chart – bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Agnieszka Hajduk – nauczyciel Zespołu Szkół Publicznych w Skołyszynie, Marta Gąsiorowska – kierownik GOKiCz w Skołyszynie oraz Maria Sychta – bibliotekarka z GOKiCz w Skołyszynie nagrodziła i wyróżniła następujących uczniów:

I m-ce Karolina Krupa kl. I SP w Lisowie
/nauczyciel przygotowujący: Beata Rogowska/
II m-ce Maria Jarkiewicz kl. III ZSP w Święcanach
/nauczyciel przygotowujący: Teresa Grabowska/
III m-ce Dawid Kamień kl. III ZSP w Święcanach
/nauczyciel przygotowujący: Katarzyna Pyzik/
Wyróżnienia:
Oliwia Bylinowska kl. I SP w Jabłonicy
/nauczyciel przygotowujący: Grażyna Piś/
Lidia Kosiba kl. III SP w Lisowie
/nauczyciel przygotowujący: Renata Ciołkosz/
Oktawia Barzyk kl. I SP w Przysiekach
/nauczyciel przygotowujący: Bernadetta Filus/

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE