Sport | rekreacja | turystyka

III Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Burmistrza Jasła

W miniony piątek (19.04) w Szkole Podstawowej nr 10 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Jaśle odbył się III Turniej Tenisa Stołowego o mistrzostwo miasta Jasła pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Organizatorem turnieju był UKS SPIN Jasło oraz Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jaśle.

Turniej tenisa stołowego

Głównym celem rozgrywek było rozpowszechnienie gry w tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród zawodników znaleźli się uczniowie następujących szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Jasła: ISP nr 12, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 10, SP nr 11 oraz gimnazja: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5. Zawody przebiegały według Regulaminu Polskiego Związku Tenisa Stołowego w kategoriach: szkoły podstawowe – dziewczęta i chłopcy, szkoły gimnazjalne – dziewczęta i chłopcy. Rozgrywki były prowadzone systemem do dwóch przegranych gier, co pozwoliło wyłonić kolejność miejsc w rozgrywkach indywidualnych i zespołowych. W turnieju uczestniczyło łącznie 69 zawodników. Kierownikiem i jednocześnie sędzią głównym Turnieju był Bolesław Mielech.

Mistrzostwa Rozegrano w 5 kategoriach:
1. Szkoły Podstawowe Chłopcy – klasy od 1 do 3.
2. Szkoły Podstawowe Dziewczęta – klasy od 4 do 6.
3. Szkoły Podstawowe Chłopcy – klasy od 4 do 6.
4. Gimnazja Dziewczęta.
5. Gimnazja Chłopcy.
We wszystkich kategoriach wiekowych rozegrano 166 meczy.

Klasyfikacja do piątego miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych:

Szkoły Podstawowe Chłopcy – klasy od 1 do 3
1. Piątkowski Eryk – SP 8
2. Placek Kacper – SP 10
3. Domasławski Dawid – ISP 12
4. Rak Mikołaj – ISP 12
5. Rzońca Dawid – ISP 12

Szkoły Podstawowe Dziewczęta – klasy od 4 do 6
1. Machowska Katarzyna – SP 8
2. Szpyrka Katarzyna – SP 10
3. Buba Kinga – SP 8
4. Górniak Paulina – SP 10
5. Kurek Joanna – SP 10

Szkoły Podstawowe Chłopcy – klasy od 4 do 6
1. Cerzeniewski Michał – SP 8
2. Juszczyk Michał – SP 10
3. Owsianka Michał – SP 10
4. Rakoczy Michał – SP 10
5. Hendzel Brajan – Sp 4

Gimnazja Dziewczęta
1. Dejnak Róża – Gimnazjum Nr 5
2. Bukowiec Justyna – Gimnazjum Nr 1
3. Bezak Angelika – Gimnazjum Nr 2
4. Banach Patrycja – Gimnazjum Nr 2
5. Dąbrowska Joanna – Gimnazjum Nr 5

Gimnazja Chłopcy
1. Preisner Jakub – Gimnazjum Nr 4
2. Siwak Konrad – Gimnazjum Nr 4
3. Madej Krzysztof – Gimnazjum Nr 1
4. Konop Łukasz – Gimnazjum Nr 1
5. Jurkowski Przemysław – Gimnazjum 5

W klasyfikacji zespołowej I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Jaśle, a w kategorii szkół gimnazjalnych – drużyna z Gimnazjum Nr 4 w Jaśle. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Turniej tenisa stołowego

UKS „SPIN – JASŁO” został założony przez osoby, którym przyświecał cel rozpropagowania dyscypliny jaką jest tenis stołowy w mieście Jaśle. Tenis stołowy jest dyscypliną bardzo widowiskową, a jednocześnie wymagającą do jej uprawiania wielkich umiejętności i doświadczenia. W mieście Jaśle jest wielu entuzjastów tego sportu jednakże uprawiają go zazwyczaj rekreacyjnie lub amatorsko. Nasz Klub wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Uczniowski Klub Sportowy „SPIN – JASŁO” powstał z myślą o młodzieży, która zainteresowana dyscypliną sportu jaką jest tenis stołowy postanowiła doskonalić swoje umiejętności w tym kierunku. Z najlepszych zawodników w klubie jest wytypowana drużyna, która uczestniczy w ligowych rozgrywkach.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Turnieju oraz sponsorom za ufundowanie pucharów i nagród dla zwycięzców Turnieju.

Żywimy nadzieję, że UKS SPIN Jasło poszerzy swoje szeregi o nowych miłośników gry w tenisa stołowego, a Turniej o mistrzostwo Jasła szkół podstawowych i gimnazjalnych będzie cieszył się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Miasta Jasła.

(UKS „SPIN” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE