Kultura | rozrywka | edukacja

Joanna Dyląg – wystawa w Muzeum Narciarstwa

Martwa natura, tkaniny, detal to tematy prac Joanny Dyląg prezentowanych na wystawie w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie.

Wystawa w Cieklinie
Autorka prac z opiekunem muzeum Wiesławem Czechowiczem.
Fot. © Organizatorzy

Piątkowy wieczór 5 kwietnia 2013 r. podczas oficjalnego otwarcia wystawy, uczestnicy mogli poznać młodą artystkę, absolwentkę Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Joanna urodzona w 1990 roku, w 2009 roku ukończyła Liceum Profilowane w Trzcinicy. W latach 2009 – 2012 studiowała malarstwo na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, w pracowni prof. Marka Pokrywki. Obecnie kontynuuje studia uzupełniające magisterskie na Wydziale Sztuki UR, w pracowni prof. Marka Pokrywki i prof. Antoniego Nikla. Mieszka w Czermnej.

Jej prace były prezentowane na zbiorowej wystawie jasielskich plastyków z grupy „Plaja” we wrześniu 2012 roku w Ośrodku Edukacyjnym wraz z Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej, oraz na wystawie poplenerowej Nozdrzec 2012.

Ubiegłego roku praca dyplomowa Joanny Dyląg była prezentowana na wystawie najlepszych prac dyplomowych studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w Galerii Miejskiej w Rzeszowie.

Poczęstunek na wernisażu sponsorowali Państwo Izabela i Marcin Rzońca, właściciele sklepu „Zielony Koszyk” w Cieklinie.

Patronat medialny nad wystawą objął Portal regionalny terazJaslo.pl oraz strona Cieklin – kolebką narciarstwa polskiego, www.cieklin-ski.pl.

W kwietniu i maju zapraszamy do zwiedzania Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie gdzie poza stałą ekspozycją narciarską można będzie podziwiać obrazy Joanny Dyląg.

Wystawa w Cieklinie
Fot. © Organizatorzy
Wystawa w Cieklinie
Fot. © Organizatorzy

Opiekun muzeum
Wiesław Czechowicz

SŁOWA KLUCZOWE