Kultura | rozrywka | edukacja

Komiksowe podróże po literaturze (zapowiedź)

Pod naszym patronatem

W dniu 16 kwietnia 2013 r. o godz. 9.00 w Centrum Informacji Lokalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbędą się warsztaty „Komiksowe podróże po literaturze”, adresowane do gimnazjalistów z jasielskich szkół zainteresowanych rysunkiem i ekspresją obrazów. Warsztaty poprowadzi Wojciech Birek – dr komiksologii, krytyk, publicysta i recenzent sztuki komiksowej.

Zapowiedź

Wojciech Birek jest autorem wielu historii obrazkowych m.in. Naznaczony mrokiem, Miasto trędowatych, Na dworze króla Ćwieczka oraz tłumaczem z języka francuskiego takich serii jak Thorgal, Yans, Kasta Metabaronów, Incal. Jako animator Rzeszowskiej Akademii Komiksu prowadzi spotkania oraz organizuje okolicznościowe wystawy komiksowe. Będąc jednym z polskich autorytetów w dziedzinie historii obrazowych jest także jurorem w festiwalach i konkursach. Od wielu lat zasiada w jury konkursu na komiks, odbywającego się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE