Sport | rekreacja | turystyka

Medale zawodniczek ASW Judo Jasło na Mistrzostwach Polski młodziczek

Ogromnym sukcesem zakończył się udział podopiecznych trenera Przemysława Czarneckiego w Mistrzostwach Polski młodziczek.

Judocy
Fot. © archiwum Klubu

Najważniejsza impreza sportowa w tej kategorii wiekowej w naszym kraju rozegrana została w dniach 20-21.04.2013 w Bochni. W zawodach udział wzięły najlepsze zawodniczki z Polski a poziom zawodów był bardzo wysoki.

Mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 40 kg została Joanna Nocula! Asia udowodniła, że jest najlepszą zawodniczką w swojej kategorii w Polsce. Tytuł Mistrzyni Polski to kolejny medal w dorobku młodej zawodniczki na arenie krajowej i międzynarodowej.

Dodatkowo tytuł v-ce Mistrzyni Polski wywalczyła Katarzyna Kolbusz w kategorii wagowej do 36 kg. Kasia uległa jedynie w walce o złoty medal swojej rywalce z Włocławka, dla Kasi był to życiowy sukces ponieważ po raz pierwszy mogła uczestniczyć w Mistrzostwach Polski.

Swój życiowy sukces na imprezie takiej rangi odniosła również Paulina Górniak, która wywalczyła brązowy medal. Paulina przebrnęła walki eliminacyjne i w półfinale spotkała się z zawodniczą z Poznania. Niestety jeden punkt zdecydował, że nasza zawodniczka zamiast o złoty medal musiała walczyć o brązowy. Pechowa porażka w tej walce zmotywowała Paulinę, która w walce o brązowy medal nie dała już najmniejszych szans swojej rywalce i stanęła na najniższym stopniu podium.

Oprócz dziewczyn, które wywalczyły medale blisko podium uplasowały się inne nasze reprezentantki. Gabriela Proksa sklasyfikowana została na V miejscu w kategorii wagowej do 70 kg, a Klaudia Przewoźnik oraz Oliwia Brągiel na VII pozycjach w swoich kategoriach wagowych.

Bardzo dobry występ jaślanek przyczynił się do wywalczenia przez klub UKS ASW-JUDO JASŁO III miejsca w klasyfikacji punktowej Mistrzostw Polski. W całej historii tej dyscypliny w naszym mieście był to pierwszy taki sukces.

Gratulujemy judoczkom oraz składamy serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomagali naszym zawodnikom w przygotowaniach do tej ważnej imprezy sportowej.

(UKS ASW-Judo Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE