Kultura | rozrywka | edukacja

Nie przepuszczaj nadarzających się okazji!

Nie przepuszczajcie nadarzających się okazji i spełniajcie swoje marzenia – przekonywała młodych ludzi doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego Kamila Stępniowska podczas spotkania 12 kwietnia 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera.”

Link do przyszłości
Fot. © GOKiCz w Skołyszynie

Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Dzięki udziałowi GOKiCz w Skołyszynie w projekcie, z młodzieżą z Zespołu Szkół w Skołyszynie spotkała się Kamila Stępniowska – organizatorką warszawskiej grupy Geek Girls Carrots, pracującą przy wielu inicjatywach związanych z nowymi technologiami i społeczeństwem informacyjnym, aktywnie działającą na rzecz ochrony i edukacji praw człowieka, promującą ideę wzajemnego kształcenia – współorganizatorką Offtopicarium, konferencji skupiającej ludzi z twórczymi pomysłami.

Podczas spotkania gimnazjaliści poznali zawody przyszłości i odkryli swoje predyspozycje zawodowe. Quiz dotyczący rynku pracy pozwolił im poznać bliżej różne formy rozwoju zawodowego. Dowiedzieli się jak założyć startup lub pracować w formie geoarbitrażu.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE